Wpis z mikrobloga

Które urządzenie bezpieczniejsze do przechowywania zdjęć? Dysk przenośny czy kilka kart pamięci?
Dysk przenośny, na którym na razie leżą zdjęcia jest często podłączany i odłączany, przez co obawiam się, że kiedyś w końcu padnie.
Plusem kart jest katalogowanie - nie podłączam wszystkich zdjęć za każdym razem aby zrzucić dane zdjęcia. Minusem koszt, bo te kilka kart wyjdzie dużo drożej niż jeden dysk.
Chmura nie wchodzi w grę. Używam już Flickra, poza tym nie mam 100% zaufania do przechowywania wszystkiego w dropboxie czy innej chmurze.
#komputery #dyski #kartapamieci #pamiecflash #kiciochpyta

Gdzie bezpieczniej przechowywać pliki?

  • Kilka kart pamięci 38.9% (7)
  • Jeden dysk przenośny 61.1% (11)

Oddanych głosów: 18

  • 11
  • Odpowiedz
@elvisiako:
bezpiecznie jest wtedy jak przechowujesz każde zdjęcie na więcej niż jednym urządzeniu
jeszcze lepiej jak te urządzenia są w innej lokalizacji (bo pożar itd.)
  • Odpowiedz
@Bpnn: @PanKracy582: No właśnie. Najlepsze/najważniejsze zdjęcia zostawiłem na kartach SD w aparatach, wszystko pozostałe po selekcji wylądowało albo w kolejce do zabawy obróbką albo od razu na dysk przenośny.
@wysuszony: Dlaczego karty są tak głupim pomysłem? W mojej głowie siedzi myśl, że skoro będą leżały bezpiecznie w futerale/opakowaniu przez większość roku to nic nie powinno się stać
  • Odpowiedz
@elvisiako: bo dla bezpieczeństwa musiałbyś użyć przynajmniej dwóch kart dla tego samego zestawu zdjęć, do tego same karty są dużo mniej wygodne niż taka macierz. No i karty nie są niezniszczalne i zdecydowanie łatwiej je zgubić.
  • Odpowiedz
@wysuszony: Poczytam o tych macierzach RAID 1, dzięki za opinię :)
@PanKracy582: hm, może 2 hdd + 1 ssd to nie jest głupie.
Tylko pytanie o żywotność takich dysków. Czy jest jakaś konkretna liczba podłączeń/odłączeń dysków czy to teoria z dupy?
  • Odpowiedz
@elvisiako: Backup?

Ja bardzo prosto rozwiązałem problem. W lapie mam SSD, co jakiś czas robie backup na dwóch dyskach talerzowych. Ot z laptopa wyciągnięty a drugi zwykły 3,5 calowy HDD

Podłączam do przejściówki i podpinam te dyski do
  • Odpowiedz