Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Zauważyłam u siebie bardzo duży problem związany najprawdopodobniej z moją osobowością. Problemem tym jest brak wewnętrznych hamulców i niemożność osiągnięcia balansu w życiu i w tym co robię. Od zawsze popadam w skrajności. Gdy miałam depresyjne okresy w swoim życiu (związane z sytuacjami, które mnie spotkały), to wpadałam w głęboki dół w którym widziałam tylko jedno, ostateczne rozwiązanie. Natomiast gdy na mojej drodze pojawiały się same pozytywy bez jakichkolwiek porażek, to traciłam nad sobą kontrolę i przeginalam w drugą stronę. Mogłabym wymieniać te skrajności w nieskończoność - objadanie się, picie alkoholu "do końca", niekontrolowane wydawanie pieniędzy "do spodu", ćwiczenie/bieganie do kompletnego wyczerpania swojej energii, częste branie maksymalnej ilości nadgodzin w pracy itd. Wiem, że potrzebuję terapii, ale nie jestem jeszcze na nią gotowa. Chciałabym się dowiedziec, czy może ktoś z was ma taki sam problem? Czy taki brak hamulców ma jakąś nazwę? Jak sobie z tym radzić? Jeśli ktoś z was ma jakąś wiedzę na ten temat, to proszę o podzielenie się swoją wiedzą/historią.

#psychologia #osobowosc #psychiatria #porady #zaburzeniaosobowosci #terapia #depresja

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: marcel_pijak
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie - bogata oferta przez cały rok
  • 8
Jeśli ktoś z was ma jakąś wiedzę na ten temat


@AnonimoweMirkoWyznania: Diagnozowanie się przez Wykop nie jest dobrym pomysłem. Z opisu wynika, że cokolwiek Ci "dolega" ma znaczący wypływ na Twoje życie. Opisane rzeczy wydają się poważne.

potrzebuję terapii, ale nie jestem jeszcze na nią gotowa


@AnonimoweMirkoWyznania: co to znaczy? Jak masz grypę to też tak robisz? Ze złamaną nogą szukasz gotowości? Psycholog nie zniszczy Ci ego i wszystkich bajek