Wpis z mikrobloga

Nauczyciele myślą, że nie dopuszczając do matur sprawią, że uczniowie #!$%@?ą się na rząd, że ten nie chce dać podwyżek i przez to nie mogą pisać matur.

W rzeczywistości jednak jedyni na których owi uczniowie się #!$%@?ą to Ci nauczyciele xD

I oni potem maja uczyć nasze dzieci a sami nie potrafią skojarzyć dwóch faktów xD

#strajknauczycieli #szkola #polska #heheszki
  • 145
  • Odpowiedz
@Czachaaa: jeżeli myślisz że do wygrania strajku potrzebne jest poparcie społeczeństwa to przypominam że żaden strajk w Polsce nigdy nie miał poparcia społeczeństwa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Czachaaa: Tak, tylko tutaj dochodzą inne czynniki. Trzeba zauważyć, że rząd już zobowiązał się do pewnych podwyżek w negocjacjach z Solidarnością, także na ten moment i tak nauczyciele są do przodu z wynagrodzeniami. I teraz oczywiście można już odpuścić, ale z drugiej strony matury przed wyborami to chyba najlepszy okres dla strajku, a trzeba pamiętać, że nauczyciele muszą się z czegoś utrzymywać i nie mogą strajkować w nieskończoność. Dlatego myślę,
  • Odpowiedz
@lizzy_bennet: jakie przywileje? Wszystkie dodatki nie wliczane do pensji, ilość dni wolnych w roku, krótszy tydzień pracy.
Wg mnie problem prosty do rozwiązania - likwidacja karty nauczyciela.
Wynagrodzenie liczone w systemie godzinowym.
8-16 czas pracy tj 40 godzinny tydzień.
26 dni urlopu( nie można go wziąć podczas egzaminów) tj w wakacje i ferie siedzicie w pracy i macie świetlice bądź jesteście na kursach doszkalających.
Każda wywiadówka w trakcie godzin lekcyjnych bądź po godzinach lekcyjnych ale wtedy odbieracie wolne godziny w tyg - tak samo
  • Odpowiedz
@czarnapietruszka: oczywiście, że krócej, sprawdzian sprawdzam godzinę, a kartkówki pół godziny. Nie wiem do jakich szkół ty chodziłes, ale ja robię lekcje według fińskich metod nauczania, mam nowe podstawy programowe więc zeszkoroczne plany pracy nie działają, robię od nowa dostosowując też do tego jakie formy pracy wybiera klasa, a wybiera je na początku każdego działu. Ponadto wywiadowki, rady pedagogiczne, ja mam jeszcze tutoring, a od października do marca przygotowywałam ucznia
  • Odpowiedz
@Czachaaa: Generalnie to ludzie chyba wiedzą, że wynagrodzenia nauczycielom w szkołach publicznych płacą organy prowadzące szkołę -- czyli prezydencji, burmistrzowie, wójtowie.
Więc jak Trzaskowskie, Zdanowskie i Dulkiewiczowe chcą dawać podwyżki swoim pracownikom -- droga wolna, nie muszą czekać, aż rząd ich do tego zmusi ustawą. ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@FenrisVonUlfer: brałbym wszystko co co piszesz, ale nie wiem o jakich dodatkach mówisz teraz, mam obecnie jeden motywacyjny który wynosi 100zl :D moja koleżanka która jest dyplomowanym ma do tego dwa jeszcze, stazowy i za pełnienie funkcji wychowawcy 80 zł. Bardzo chce mieć tą mityczna ilość dodatków o której mówicie. Na wszystkie warunki które opisujesz się zgadzam bo i tak pracuje 40h tygodniowo, chce 26 dni urlopu kiedy chce. Praca
  • Odpowiedz
@FenrisVonUlfer: A na kursach doszkalajacych i tak jestem, w tamtym roku 2 razy w miesiącu, piątek i sobota chodziłam z całym gronem pedagogicznym na kurs z tutoringu, którzy wynosił 8h lekcyjnych, czyli 6 zegarowych. W ramach tego kursu teraz pracujemy za darmo uczniem, z każdym mamy mieć godzinę w miesiącu, a takich uczniów mamy 4. W tym roku mieliśmy też zajęcia w ramach oceniania ksztalcujacego. Do tego place za swoje
  • Odpowiedz
jeżeli myślisz że do wygrania strajku potrzebne jest poparcie społeczeństwa to przypominam że żaden strajk w Polsce nigdy nie miał poparcia społeczeństwa


@ranestwen: lata 1980-1989 to też była Polska...
  • Odpowiedz
@graf_zero nauczyciele są zadowoleni, zostali sztucznie nakręceni do strajku którego nie potrzebowali, tak nieudolnie w to weszli że teraz widzą swoją winę i #!$%@? sytuację uczniów w szkołach.
  • Odpowiedz
@lizzy_bennet: moja mama miała sporo dodatków: były jakieś "wiejskie". Jak za jakiś czas będę w domu to postaram się znaleźć jej stare wycinki z pensji.
Wg mnie nie powinno być problemu aby było do wyboru hajs albo oddawanie jako wolne dni.
Uprościć to wszystko i dać wam zarobić na podstawie ile pracujecie i jakości waszej pracy.
Tym samym polecieli by na ryj "nauczyciele" tylko z nazwy.

Jednak chce zaznaczyć, że
  • Odpowiedz
@FenrisVonUlfer: bo kiedyś był dodatek wiejski, mieszkaniowy itd. Ale to już jest dawno zdjete. To samo urlopy zdrowotne. Kiedyś wystarczyło pójść na depresję do rodzinnego i dostawali się roczny, teraz jest tylko od lekarza medycyny pracy i tylko na chorobę zawodowa, jak ma się guzki w gardle. Zdjeto zasiłek na zagospodarowanie dla młodych nauczycieli, wydłużony staż aby dłużej nie dostawaz większej kasy. Naprawdę wiele się zmieniło w szkolnictwie, a ci
  • Odpowiedz
@graf_zero uważam, że źle przeprowadzony strajk tak kończy. O ile wspieram, gdy ktoś domaga się więcej i mu się należy oraz mądre posunięcia, o tyle jestem rozdarty co do tego strajku. Spora część nauczycieli olewa swoją pracę i uczniów.
  • Odpowiedz