Wpis z mikrobloga

Część z was pewnie kojarzy ten słynny 8 godzinny kurs Gita (w postaci wideo kursów xd) po którego obejrzeniu staniesz się, uwaga: *EKSPERTEM GITa*. Nie będę już tutaj rozwodził nad sensem nauki z ubogiej przekładni dokumentacji Gita jakiegoś amatora, który już nawet nie pisze kodu, zamiast z doskonałych i oficjalnych źródeł na git-scm. Niestety jak widać ten wideo kurs nawet nie jest ubogą przekładnią dokumentacji, bo wygląda na to, że autor niejaki Maciej Aniserowicz nigdy do niej nawet nie zajrzał.

@maniserowicz chciałbym zapytać od czego to jest właściwie skrót ten GIT? Czy w twoim kursie GITa można się o tym dowiedzieć?

Odpowiedzieć mogę sobie sam. Niestety @maniserowicz nie zna odpowiedzi na moje pytanie, bo Git akronimem nie jest. Gdyby zajrzał do dokumentacji i faktycznie przeczytał ją przygotowując się do kursów, takiego błędu nigdy by nie popełnił.
W dokumentacji jest wyjaśnione jak należy pisać nazwę Git, dodatkowo występuje w niej tysiące razy przy wyjaśnianiu różnych zagadnień. Dlatego każda osoba która przeczytała w większości dokumentację, od razu zobaczy rażący błąd, gdy ktoś napisze GIT zamiast Git.

Aż boje się co za herezje są przekazywane w faktycznej części kursów, na szczęście potrafię używać dokumentacji i nie będę musiał tego oglądać. A dla pana @maniserowicz należą się piękne prawa za ZAORANIE gimnazjalisty który pomylił Gita z GitHubem XD.

#programowanie #programista15k #git #zaorane #samozaoranie
uzytkownikTHCE - Część z was pewnie kojarzy ten słynny 8 godzinny kurs Gita (w postac...

źródło: comment_FHhq3bqCvBvG6xzmAbpguSyCDyCGHRb7.jpg

Pobierz
  • 63
Nie, wręcz przeciwnie, uważam ze jest to najbardziej na miejscu. Autor kursu pysznił się nad zaoraniem jakiegoś gimbusa bo napisał github zamiast git i hehe patrzcie gdyby obejrzał mój kurs to by znał różnicę.


@uzytkownikTHCE: tyle, że pomylenie gita z githubem to błąd rzeczowy.

Tymczasem on sam wali masę błędów w tym co gada, dlatego wytykanie mu takich rzeczy jest wręcz wskazane żeby nauczyć go trochę pokory. I nie jest to
@uczeniemaszyn: Tyle że aniserowicz chce robić z tego kurs na eksperta, powatrzam eksperta a sam robi trywialne błędy i pokazuje że brakuje mu tej eksperckiej wiedzy. Ekspert powinien wiedzieć jak poprawnie napisać nazwę narzędzia z którego robi wykład i woła za niego niemałe pieniądze, pokazuje to że jednak tej wiedzy eksperckiej mu brakuje, tym samym nie powinien naśmiewać się z braku wiedzy innych osób (picrel).

PS. Za to ja mam wrażenie
powatrzam eksperta a sam robi trywialne błędy


@uzytkownikTHCE: tyle, że wskazany przez Ciebie JEDEN błąd (w dodatku mocno dyskusyjne czy jest to w ogóle błąd - ja sam w tym zdaniu użyłem wielkich liter, żeby coś podkreślić) w żaden sposób nie świadczy o wiedzy eksperckiej (lub jej braku). Popełniasz jeden z podstawowych błędów logicznych zakładając implikację tam gdzie jej nie ma.

Za to ja mam wrażenie że to ty nie widzisz
@uzytkownikTHCE: ktoś ten kurs faktycznie widział? Przecież ten post to zwykłe czepialstwo. Z tego co wiem, to na 4developers masę ludzi mu dziękowało za solidnie przygotowany kurs i w środowisku kurs ma bardzo dobre opinie.
Maciek oferuje nawet 100% zwrot jeśli komuś kurs nie odpowiadał - jakoś nie widzę tego w porównywanych do tego bootcampach.

Takie anonimowe oczernianie ludzi jest strasznie słabe. Jakoś czuję, że gdyby nie bardzo dobry wynik finansowy,
@JavaDevMatt: @uczeniemaszyn: ale czy wy nic nie rozumiecie? POWTARZAM: Pan Aniserowicz wytyka komuś błąd bo pomylił Gita z GitHubem publicznie wysismiewajac go, tagujac wpis ZAORANE i wstawiając jego zdjęcie, imie i nazwisko na swoją tablice na fb. No tak ale Aniserowicz może, bo przecież kreuje się na takiego świętoszka i to tylko on jest pokrzywdzony przez hejterow, zawsze! A ten komentarz nawet nie był hejtem tylko pytaniem jakieś młodej początkującej
@Niestabilny: powtarzam ostatni raz, nie bez powodu dałem do wpisu screen "zaorania" gimnazjalisty przez Aniserowicza. Cały mój wpis odnosi się właśnie do tego, być może za mało to zaznaczyłem we wpisie. Powiesz mi dlaczego nie miałbym wytknąc błędu osobie która w swoim samouwielbieniu wstawia sreen swojej własnej odpowiedzi na pytanie młodej osoby, tagujac to #zaorane, wyśmiewając się z braku wiedzy i pokazując ją z imienia i nazwiska?
Rozumiesz już o