Wpis z mikrobloga

Koszty pracodawcy, kwota netto i brutto na jednym wykresie.
Zrobiłem takie porównanie dla UOP od kwotty 2 k brutto do 10000 k brutto.

Jak tu kurde ma być dobrze, jak już od pensji minimalnej zabierany jest 1000 zł haraczu ?
Przy 5000 zł brutto koszt pracoddawcy 6 000 , a człowiek dostaje 3500. Masakra
I jeszcze kwota wolna od podatku 8000 zł rocznie ( ͡° ʖ̯ ͡°).
A by dostać te 5k na rękę to szef musi wydać 8500 zł.

Prawie 40 % oddać Państwu za samą chęć do pracy. I to nie wliczając Vatu i wszelakich opłat rachunków itp.

#pracbaza #polska #zarobki #takaprawda
pd1010 - Koszty pracodawcy, kwota netto i brutto na jednym wykresie. 
Zrobiłem takie...

źródło: comment_DxBpUKvXXUH2CzIRIIcqhgXKKai5fj0n.jpg

Pobierz
  • 9
@TypowyAnonIksDe: 1000 zł od góry do dołu. Taka będzie przyszłość emerytur ( ͡° ͜ʖ ͡°). Chyba, że ktoś będzie w partii.
Edit. A z drugiej strony można nazwać, że Państwu, bo nawet jak idzie to do ZUS to są fundowane za to wcześniejsze emerytury dla takich górników, policjantów, rolników itp.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@pd1010:

Jak tu kurde ma być dobrze, jak już od pensji minimalnej zabierany jest 1000 zł haraczu ?

Przy 5000 zł brutto koszt pracoddawcy 6 000 , a człowiek dostaje 3500. Masakra
Dokładnie to. W Polsce ludzie są celowo trzymani w biedzie tym barbarzyńskim systemem podatkowym.
Zrób jakiś tag i wrzucaj to codziennie. Zawołaj, będę plusował.
@pd1010: Bardzo dobrze to pokazałeś. Mało ludzi zdaje sobie sprawę że dostają 59% tego co łącznie przeznacza na nich pracodawca... System jest zrobiony tak żebyście pracowali. Pieniądze mają powodować pracę a nie dorobienie się i nie pracowanie. Macie gonić króliczka dzień w dzień w nadziei że któregoś dnia go dopadniecie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tak wygląda etat...

Druga sprawa firmy też nie są święte. Już w trzech
@szpongiel: Nie wiem czy jest sens jakiś tag robić specjalnie pod to, jak jest już wiele podobnych. Chyba, że wyzyskpodatkowy. Wykres wrzucać będę przy okazji jakiś podobnych tematów, które od czasu do czasu się pojawiają. Jak chcesz to też możesz ten wykres wrzucać, czy nawet wydrukować by pokazać znajomym.

Jak sobie przypominam te kosmiczne różnice jak na Polskie warunki to aż się gotuję na samą myśl o tym. Przydałby się jakiś
@puto: Większość ludzi nawet nie wie, że jest coś takiego jak koszt pracodawcy. Tak naprawdę kwota brutto na UOP nie mówi nic, ani dla szefa, ani dla pracownika. To zostało wprowadzone tylko po to by ludzie byli mniej wkur.. i zrzucali żale na firmy wciskając kit solidarnością pracodawcy.

Odnośnie braku B2B to jeśli to nie są spółki państwowe lub sytuacja, że firmy zatrudniają ludzi pod jakiś projekt i mają wpisane, że
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@pd1010: od ponad 5 lat w Polsce nie mieszkam, a nadal mnie krew zalewa jak myślę o szkodliwości tego kretyńskiego systemu.
Jeszcze te łgarstwo, w Niemczech ani raczej nigdzie w normalnym kraju nie ma tak wysokiego klina dla gównozarabiających.

O dziwo w UK pomimo lepszego wyskalowania progresji też jest podobna ściema z dodatkowym "ZUSem po stronie pracodawcy". Tzn. brutto to kwota "urojona" jak i w PL.
Ciekaw jestem jak w innych
@szpongiel: Tylko, by w Polsce zdefiniować gówno zarabiających to trzeba by uwzględnić minimum 80% osób. Gdyż osoby zarabiające tą "fałszywą średnią krajową" 3500 zł bogatymi nazwać nie można. Ostatni raz jak podawali szacowaną medianę zarobków w październiku 2016 roku to było to 2500 netto. Odnośnie Niemiec to musiałbym się wczytać dokładniej by przyrównać to z kwotami wolnymi od podatku itp.

Jednak Niemcy nie są i nigdy nie będą dla nas rynkiem