Wpis z mikrobloga

planuje stopniowo odkładać wszystkie zaoszczędzone pieniądze i starać się je pomnażać, wstępnie udało mi się zgromadzić jakiś tam kapitał i zastanawiam się czy spróbować sił na giełdzie czy odkładać na jakąś lokatę? jestem w sumie młoda i mogę sobie pozwolić na błędy i stratę tych pieniędzy (na początku planowałam giełdę), ale teraz jak już mam zgromadzone to kuszą mnie inne alternatywy, co mirko mi poradzi? jakieś inne alternatywy?


#inwestycje #gielda #pieniadze
  • 27
@TurtleHerd: Akurat dobry moment żeby kupić krypto jak zaraz będzie kolejka, ale co ja tam wiem XD A tak poważnie to jaki masz budżet? Bo jeśli nie chcesz przy tych pieniądzach cięzko pracować to raczej samo się nie zrobi. Wbrew pozorom jak chcesz dobrze inwestować (a nie grać jak w kasynie) na giełdzie to musisz dużo więcej godzin spędzić przy tradycyjnych rynkach niż przy dobrze dobranym portfolio krypto. Byle bez żadnych
@TurtleHerd: Po co jakieś lokaty czy konta oszczędnościowe, przecież to ma sens gdy masz 60 lat i zaraz przechodzisz na emeryturę. Giełda jest znacznie bardziej zyskowna, nawet polskie indeksy osiągają średnio te 4-5% rocznie, a jak selekcjonujesz spółki do portfela to znacznie więcej.