Wpis z mikrobloga

@CukrowyWykop: tylko po cholerę robić sobie pod górkę, skoro do jakichś popierdułek można wykorzystać gotowe biblioteki Arduino. Pewnie to nie będzie super optymalne ale co innego pisać autonomiczny kontroler lotu a co innego zmechanizowaną podlewaczkę do pomidorów.
  • Odpowiedz
@CukrowyWykop: w Arduino to jest właśnie to drugie podejście - chcę za godzinę mieć działająca podlewaczkę. To jest bardzo fajne narzędzie do takich zadań.
Ludzie, którzy hejtują Arduino, zaraz mi przypominają pastę o chodzeniu po bułki... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Ludzie, którzy hejtują Arduino, zaraz mi przypominają pastę o chodzeniu po bułki... ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@MiQ27: ja klepałem kod na avr za nim się arduino pojawiło, a na arduino sobie coś puszczałem jak wychodziły pierwsze wersje.... Tylko używając arduino masz dużo mniejsze pojęcie jak sprzęt działa. I przez to jak masz przejść na operacje na rejestrach, czytanie doc. itd. to pikachu.jpg ;)
  • Odpowiedz
używając arduino masz dużo mniejsze pojęcie jak sprzęt działa


@CukrowyWykop: i o to właśnie w tym projekcie chodzi.
Jak potrzebowałem prosty kontroler MIDI podłączany pod keyboard, to złożenie pierwszej działającej wersji (razem z napisaniem programu) na Arduino zajęło mi jakieś 20 minut i było mi głęboko obojętne, jak i przez które rejestry to przechodzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Programuję z
MiQ27 - > używając arduino masz dużo mniejsze pojęcie jak sprzęt działa

@CukrowyWy...

źródło: comment_sNISnCpo4Fni6WnneVsg0Q2ARYaS3jTn.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Atmel Studio 7.


@Analityk: używanie tego z Arduino jest cokolwiek upierdliwe, z tego co widzę (szczególnie w porównaniu do wtyczki w VSCode).
Nawet strona, gdzie to znalazłem opisane, nazywa się Slightly Overcomplicated ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz