Wpis z mikrobloga

Wyjaśnijcie mi coś #narkotykizawszespoko #prawo
dnia 21 sierpnia 2018 weszło w życie http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20180001591
rozporządzenie miało na celu dodać nowe substancję na listę zakazanych oraz zbanować całe wiązania, co za tym idzie znacząco ułatwić państwu kontrolę nad powstającymi nowymi środkami odurzającymi. Z tego co widzę to nic się nie zmieniło w niektórych przypadkach i po prostu dodano kolejne substancje do listy (bez wiązań) czy mam rację? Czy po prostu coś mi umyka?
Dla przykładu (nie mówię że akurat ta substancja teraz została zbanowana, bo była już chyba wcześniej): Widzę że FLUOROAMFETAMINA (4-FA) jest zbanowana ale już FLUOROMETAMFETAMINA (2-FMA) jest nadal legalna bo nie ma wzmianki o tych wiązaniach na samym dole rozporządzenia.

Kolejną sprawą jest to że lizergamidy są wciąż legalne według tego xD pięknie
Słyszałem też że sklepy sprzedające RC wysyłają na teren Polski tylko niewpisane substancje w nowym rozporządzeniu, czyli albo sprzedają nowe wiązania których państwo nie przewiduje, albo faktycznie to nie działa. Wyjaśnijcie mi o co chodzi i jak to wygląda aktualnie. Pozdrówki ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • 6
@baklazanix nie da się wszystkiego zbanowac prawem analogowym
Chociaż z tym rc benzo to jakoś śmiesznie zrobili xD eti zbanowali, a np flualpre już niekoniecznie
Ogunie ta nowelizacja to była taka zapchajdziura dla zwykłych szaraków, żeby mordy zamknęli, bo dopalacze
Teraz mają wymowkę, że zrobili co mogli, lud to złapał i nie stęka
Praktycznie wszytko jest po staremu
Tak bardzo po staremu, że eti normalnie bez przypału się kupuje i sprzedają xD