Wpis z mikrobloga

Czemu ludzie budując sobie domy, często bardzo duże, robią garaże wolnostojące, nawet kilkustanowiskowe, bez żadnego połączenia z domem? Sam mam w domu rodzinnym garaż w starym typie, w podpiwniczeniu i nie wyobrażam sobie zbudować domu bez połączenia z garażem. Deszcz, śnieg, cokolwiek, a zakupy itp można w klapeczkach przenieść. Ma to jakieś swoje uzasadnienie oprócz zeykłego widzimisię?

#budownictwo #architektura #dom
Hayabussa - Czemu ludzie budując sobie domy, często bardzo duże, robią garaże wolnost...

źródło: comment_5l5hZiTgv3xtXMH4udlYjsn61Ti6nk6O.jpg

Pobierz
  • 24
@Hayabussa: Pomyślałem o kradzieży, może tak trudniej zwinąć. Można dać w garażu jakieś zagłuszacze, nie wiem. Dwa to że przez chatę może łatwiej się wkraść (i wziąć klucze), a tak to dwie lokacje trzeba otwierać.
@Hayabussa: ja się zdecydowałem na garaż osobno ze względu na zagospodarowanie miejsca na działce, mam dość spora działkę i poprostu nie chciałem żeby stał na niej tylko jeden budynek... Ale sam się cykam co to będzie bo jestem na etapie lania ław ale wyglądać ma dość podobnie do tego na wrzuconej przez Ciebie grafice
@Hayabussa: na podkarpaciu prawie kazdy nowy dom ma taki garaż a w rzeczywistosci jest to czesto budynek gospodarczy w ktorym jest kocioł na ekogroszek - a garaz stanowi tylko dodatkowy element tej zabudowy. Jak palisz węglem itd to nie masz tego pierdzielnika w domu.
@Andi128 to jest dobry argument, sam bym pewnie sie zastanawial nad takim rozwiazaniem przy duzej dzialce, ale zrobilbym tak czy inaczej korytarzyk łączący oba budynki.

@edytq w jaki sposob? Zakladajac przyklejony do domu garaz bez ogrzewania, to na moją logikę dodatkowa bariera przed mrozem z zewnatrz, zwlaszcza gdy postawimy takowy od strony najsilniejszych wiatrow.
@Hayabussa: jak jest tak jak na zdjęciu to za domem tworzy się taki dziedziniec osłonięty z 2 stron, z pozostałych dwóch mam plan posadzić jakieś drzewka i mam nadzieję że w pewien sposób wyznaczy to taka polzamknieta strefę wypoczynkowa.
@Hayabussa: jeszcze do końca tego nie rozplanowalem ale marzy mi się kiedyś coś co się chyba nazywa ogród zimowy, taka ładna jakby szklarnia z tarasem wewnątrz... Na zdjęciu widać że właśnie na tą część za domem ma wyprowadzona wiate koło garażu, pewnie tam ma jakiś murowany grill czy coś. Chyba kombinował podpbnie
@Hayabussa: z tym że są sposoby, aby budynek nie tracił ciepła. Kiedyś chodziło również o podatek, bo garaż stawał się budynkiem gospodarczym - ale chyba jakoś miało się to teraz wyrównać.