Wpis z mikrobloga

Ale wiecie, że ten obrazek, co to niby jest zdjęciem czarnej dziury to tak naprawdę obraz wygenerowany komputerowo na podstawie danych z radioteleskopów. Rozumiecie jaką to robi różnicę?
Radioteleskopy to anteny zbierające fale radiowe, które nie przechwytują obrazu w postaci światła widzialnego jak ma to miejsce w tradycyjnych lunetach czy teleskopach. Nasz mózg nie widzi otaczającego nas świata ale tworzy jego obraz na podstawie docierających do niego sygnałów z gałek ocznych, podobnie jak komputer przetwarzający dane wejściowe, które nie są obrazem. Tak zwane "złudzenia optyczne" nie są iluzją, wynikają z niewłaściwej interpretacji impulsów nerwowych docierających z naszych oczu do kory wzrokowej. Co zatem zobaczyliśmy na tym zdjęciu? Rzeczywisty obraz wygenerowany na podstawie danych zgromadzonych w postawi fal radiowych czy być może jest to jakieś "złudzenie optyczne"? Tego na pewno nie dowiemy się za naszego życia, chyba, że jakaś obca cywilizacja o nieprawdopodobnym wręcz dla nas poziomie zaawansowania technicznego umożliwiła by nam poznanie prawdy.

Nie wierzcie we wszystkie "odkrycia naukowe", o których mówią w TV i piszą w gazetach, bo wiele z nich to zwykła ściema. Loty z prędkością światła są niemożliwe, przeczy temu teoria. Także jeżeli ktoś twierdzi, że jest to teoretycznie możliwe to zwyczajnie kłamie.

#fizyka #nauka #bekazpodludzi #lemingopedia
Pobierz
źródło: comment_In5x8scNm1ceNmQmUzPBdbpzrucyrPnQ.jpg
  • 25
@HolyToiletPaper: Mówienie o tym, że ma się zdjęcie czarnej dziury, gdy jest to obraz wygenerowany komputerowo na podstawie danych zebranych z radioteleskopów jest nadużyciem.
Nic się nie tworzy, ta cywilizacja zmierza ku upadkowi, bo ludzie wolą żreć zamiast czerpać ze zdobytej wiedzy. Prawda jest zakłamywana, a ludziom wciska się kit po to żeby utrzymywać obecny porządek rzeczy. Problem w tym, że to zniszczy Ziemię i nas wszystkich, ale na razie nikt
@tojestmultikonto czyli masz problem z tym, że to NIE jest zwykle zdjęcie wykonane przez pojedynczy układ soczewek na pojedynczą matrycę CMOS w lustrzance, tylko obraz wygenerowane na podstawie zbioru obserwacji z wielu ośrodków badawczych? Równie dobrze możesz mówić, że prawdziwe zdjęcia to tylko analogi, bo cyfrowe są poddawane obróbce i podatne na błędy matrycy xD Podczas gdy to praktycznie większość zdjęć z NASA jest tworzona w podobny sposób.

Loty z prędkością światła
@zielonka18: Ja nie mam żadnego problemu, to ty go masz, bo nie rozumiesz nawet tego co widzisz i gdy tylko ktoś ośmieli się zburzyć twój wyimaginowany świat dostajesz piany na pysku jak reszta wykopowej gawiedzi. Matryce w aparatach cyfrowych generują impulsy elektryczne pod wpływem reakcji na światło widzialne więc działają w podobny sposób do aparatów analogowych, w których klisza jest właśnie taką matrycą.

Jak dla mnie nie jesteś kompletnym idiotą, ale
Pobierz
źródło: comment_gX8BgKHc6j7pBwxTed7bVnFGpHYgXQtE.jpg
Ja nie mam żadnego problemu, to ty go masz, bo nie rozumiesz nawet tego co widzisz i gdy tylko ktoś ośmieli się zburzyć twój wyimaginowany świat dostajesz piany na pysku jak reszta wykopowej gawiedzi.


@tojestmultikonto: Zarzutka 6/10, bo odpowiedziałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@tojestmultikonto jak na razie, to chyba tobie zburzył ktoś wyimaginowany świat i się pienisz, bo nie rozumiesz, że radioteleskop może działać identycznie do czopku w ludzkim oku - czyli odbierając fale elektromagnetyczne z określonego zakresu i zamieniając je na impulsy, które następnie są interpretowane. Analogicznie działa piksel matrycy aparatu - wyłapuje konkretne częstotliwości fali i zamienia je na impulsy elektryczne, które są interpretowane przez procesor aparatu. I właśnie cały układ radioteleskopów użytych
Ja nie mam żadnego problemu, to ty go masz, bo nie rozumiesz nawet tego co widzisz i gdy tylko ktoś ośmieli się zburzyć twój wyimaginowany świat dostajesz piany na pysku jak reszta wykopowej gawiedzi. Matryce w aparatach cyfrowych generują impulsy elektryczne pod wpływem reakcji na światło widzialne więc działają w podobny sposób do aparatów analogowych, w których klisza jest właśnie taką matrycą


@tojestmultikonto: Kilka szybkich pytań do zastanowienia się: Czym są
radioteleskop może działać identycznie do czopku w ludzkim oku


@zielonka18: ty sam jesteś czopek. radioteleskop to zupełnie co innego niż ludzkie oko czy pojedyncze fotoreceptory znajdujące się w oku. mamy czopki i pręciki, ale nie chce mi się już rozwijać tego tematu. doucz się, poczytaj, będziesz wiedział, że radioteleskop to nie czopek, w przeciwieństwie do ciebie.

Analogicznie działa piksel matrycy aparatu - wyłapuje konkretne częstotliwości fali i zamienia je na impulsy
twój chłopski rozum też tego nie ogania. fale radiowe przechodzą przez przeszkody


@tojestmultikonto: Jak się ma kwestia przenikalności fal radiowych do pojęcia czarnej dziury i grawitacji tak silnej, że nawet światło nie może się stamtąd wydostać?

istniej coś takiego jak złudzenia optyczne


@tojestmultikonto: jaki to ma związek z omawianą sprawą?

a jeżeli dane zostały zinterpretowane to myślę, że odpowiedni algorytm był by w stanie odczytać z nich datę urodzin i