Wpis z mikrobloga

Polecacie jakieś książki w języku angielskim? Byłbym początkujący w tym (nie w czytaniu książek XD). Nie wiem na jakim poziomie jestem (jestem w 3LO, ale nie wiem czy to ma jakieś znaczenie), a co do ilości stron też nie chciałbym przesadzać.

W ogóle jest szansa, że idąc do jakieś księgarni natrafię w języku angielskim jakąś książkę? Czy raczej wchodzą zamówienia przez internet i ewentualny odbiór w księgarni albo allegro i tego typu strony?

#angielski #ksiazki #filologia
  • 10
A na jakiś konkretnych swoich stronach kupujesz czy po prostu gdzie znajdziesz tam kupujesz?


@Pafeuuu: Im taniej tym lepiej. Zrodel jest wiele. Najlepiej kupic uzywana.

Tez musisz sobie ustalic cel takiej nauki. Jezeli chcesz dobrze rozumiec po angielsku, to polecam sluchac tego jezyka. Na youtube mozna sobie cos ogladnac i wlaczyc napisy, albo sluchac i szukac w slowniku np. na diki.pl. Ja tam zaczynalem. Wspominam o tym poniewaz jest wiele akcentow
@Cumpelnastodwa: Widzę właśnie, że niektóre książki nawet po 100 coś chodzą. Ale też widzę, że na Amazonie dosyć tanio jest. Właśnie chciałem zacząć słuchać tego typu programów; mi osobiście wychowawca polecał oglądanie Simpsonów w celu nauki itd. Dzięki :)

@aletypteej: Wolałbym wersję papierową, bo elektronicznie moja uwaga jest jakoś na mniejszym poziomie ( ͡° ʖ̯ ͡°) Ale obczaję.

@kuddelmuddel: Jak wyżej, niezbyt przepadam ( ͡