Wpis z mikrobloga

#t5poeuropie

Wczoraj zrobiłem test auta w praktyce, pojechałem do Janowa, Kazimierza Dolnego i Muzeum Zamoyskich w Kózłówce.

Zabudowa spisała się bardzo dobrze, to samo lodówka kompresorowa 12v. W 15 minut schlodzila jedzenie z 12 do 1 stopnia. Jedynie martwię się o podsufitkę że będzie przesiąkac zapachami podczas gotowania.
Pobierz rafal-heros - #t5poeuropie

Wczoraj zrobiłem test auta w praktyce, pojechałem do Ja...
źródło: comment_FlU8pkxbHv0q0jnTIhxcBHTTPGAMUmLO.jpg
  • 26
@rafal-heros: ludzie pisza w internetach, ze te lodoweczki chodza przez wiekszosc czasu. zakladajac podbor usredniony na poziomie, no, powiedzmy 1,5A to daje 36Ah. jesli panel da ci srednio 2A przez wiekszosc dnia (zakladajac, ze ustawiles auto do slonca) to wyciagniesz pewnie z niego 20-25Ah. wciaz brakuje ci kilkanascie Ah. jesli bedziesz sporo jezdzil, to powinienes ten deficyt nadrobic alternatorem ;) ten aku dodatkowy masz podlaczony pod aku silnika przez przekaznik, zeby
@Steven_Hyde: lodówkę mam podpięta do akumulatora głównego, drugi 100ah jest do oświetlenia 8 ładowania sprzętów 12v w tym laptopa. Jak miałem ustawione 1 stopień to były przerwy w chlodzeniu tak nan10-15 min Żeby trzymać podstawowe produkty myślę że wystarczy mi temperatura 4 stopnie. Trzeba pamiętać że lodówka jest izolowane więc straty ciepła są małe a planuje jeszcze dodać wkłady żelowe które dłużej trzymają temperaturę.
@Steven_Hyde: dzięki za sugestie, poczekam na cieplejsze dni i pojadę w jedno miejsce biwakowe żeby posiedzieć tam z 20 godzin i przetestować wytrzymałość ładowania. Mam jeszcze taką sytuację że regulator sam ustawia moc ładowania akumulatora na te 2A a jak np podłącze dodatkowe urządzenie to zwiększa on moc ładowania o to urządzenie żeby znowu na akumulator trafiło 2Ai 20 v . Regulator mam Tracer 12A więc całkiem dobry mppt
@rafal-heros: a to jak ty chcesz jeszcze sprzęty ładować, w tym lapka, to naprawdę możesz mieć deficyty. przede wszystkim, nie podpinaj nic pod aku silnika, zostaw go w spokoju. kup przekaźnik napiecioczuły za jakieś 100 złotych i pusc przez niego ładowanie od aku silnika do dodatkowego tak żeby był ładowany wyłącznie podczas pracy silnika. możesz też kupić sobie za kilkadziesiąt złotych chiński watomierz żeby sobie sprawdzić ile realnie żre ci ta