Wpis z mikrobloga

#t5poeuropie

Wczoraj zrobiłem test auta w praktyce, pojechałem do Janowa, Kazimierza Dolnego i Muzeum Zamoyskich w Kózłówce.

Zabudowa spisała się bardzo dobrze, to samo lodówka kompresorowa 12v. W 15 minut schlodzila jedzenie z 12 do 1 stopnia. Jedynie martwię się o podsufitkę że będzie przesiąkac zapachami podczas gotowania.
Pobierz rafal-heros - #t5poeuropie

Wczoraj zrobiłem test auta w praktyce, pojechałem do Ja...
źródło: comment_FlU8pkxbHv0q0jnTIhxcBHTTPGAMUmLO.jpg
  • 26
@rafal-heros: sprawdziles ile pradu pobiera ta lodowka? bo jesli to jest kompresorowka i jest mocno wydajna, to zeby nie okazalo sie ze zuzycie pradu przekracza to, co jestes w stanie wyprodukowac?
jakiej pojemnosci masz dodatkowy aku? masz separator zeby nie rozladowac sobie akumulatora silnika?
jak planujesz uzywac paneli solarnych? zdajesz sobie sprawe, ze aby cokolwiek ugrac one musza wiekszosc dnia byc wystawione na slonce? masz jakis plan na ich zamocowanie podczas
@Papasanbaba: tez widzialem raz filmik jak gosc robil dach do trafica. ale to tez wymaga miejsca, warunkow, narzedzi. natomiast jesli chodzi o obicie wnetrza ta tkanina glosnikowa, to moze nie wyglada super, sam nie jestem fanem wnetrz w wiekszosci tym pokrytych, to ma to wymiar praktyczny - zapobiega skraplaniu sie wilgoci w chlodne noce na blachach. zdziwilbys sie ile potrafi sie wody skroplic na niezaizolowanych szybach/panelach. takie obicie nadaje troche przytulnosci
@Steven_Hyde: Ja sobie oglądam różne rozwiązania, myśle czy nie kupić iveco i go nie zrobić. Albo przyczepy nie kupić, tyle że wtedy i tak musiałbym mieć auto bo do obecnego haka nie dodam. Inna sprawa że nie mam garażu i tak się wacham jak baba. Budując samemu pocisnął bym jak jankesi, czyli ścianki obił cienkimi płytami wiórowymi, je albo okleiną drewnianą albo materiałem, zależnie od zastosowania.
@Papasanbaba: najlepiej cienka sklejka, taka 5.5mm jebnac sciany. oczywiscie pod spod docieplenie. ludzi pchajacych sie w przyczepy nie rozumiem. znaczy, jesli ktos lubi klimat pol namiotowych, to spoko. ja wole z dala od ludzi i tloku, wiec zbudowalem, podobnie jak OP, cichociemnego kampera. znaczy widac, ze to kamper, ale nie az tak zachecajacy zlodziei i rzucajacy sie w oczy jak fabryczne sprzety. czemu akurat iveco? to dosc ciezki kloc z napedem
@Papasanbaba: przesada. jeszcze zalezy na ile osob sie planuje. na 1-2 osoby styknie spokojnie ducato sredniej dlugosci. ducato max dlugie to juz komfort. i spokojnie mozna kibel zmiescic. ok, moze i przyczepa tansza, ale masz bardzo ograniczona moblinosc. zatrzymujesz sie niemal wylacznie na polach kempingowych. ogromny kamper podobnie. bedzie momentami klopotliwy. ja mam od poczatku taka filozofie, ze biore NAJMNIESZY mozliwy pojazd spelniajacy moje potrzeby. gdyby nie fakt, ze swoje najkrotsze
trzeba pamietac o DMC


@Steven_Hyde: Kamperów nie trzepią ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Właśnie mi się podoba wizja hotelu na kółkach, ale jak mówię to póki co tylko wizja, bo gdybym już miał tyle wydać na wóz i osprzęt to muszę to mieć trzymać gdzieś nie pod chmurką. A tak to mogę kombi kupić, dać materac i też da się wyprawy robić. Co kto lubi.
@Steven_Hyde: lodówka ma tryb Eco i max. Jak jadę do jest na max a na postoju na Eco. Ma też tryb zapobiegający rozładowaniu akumulatora. Mam jeszcze dodatkowy akumulator 100ah pod siedzeniem kierowcy. Solar mam rozkładany na podszybiu 110w wczoraj zostawiłem na 3 h i akumulator naładowany w 80%

Odnośnie kontenerów na wodę to na czysta jest 20 litrów i na brudna jest po 20 litrów. Wiec nie ma opcji żeby się
@Papasanbaba: jak chcesz jechać na wschód południe i po Polsce a masz w gazie auto to radziłbym kupić niewiadowkę126n, wyremontować ja pod siebie, kupić kompresorówą lodówkę prysznic na 12 v i jazda. Nie ma co kupować większych po 20 tys gdzie są stare sprzęty i rozwiązania. W taką niewiadowkę zmieści się spokojnie rodzina z dzieckiem i masz komfort że wszędzie wejdziesz a na haku jej nie czuć. Ja zrobiłem tego kamperka
@rafal-heros: ale to, ze zostawiles na 3h i byl naladowany w 80% mowi absolutnie nic ( ͡º ͜ʖ͡º)

Odnośnie kontenerów na wodę to na czysta jest 20 litrów i na brudna jest po 20 litrów. Wiec nie ma opcji żeby się przelała.


( ͡º ͜ʖ͡º) hehe. wspomnisz moja skromna rade ( ͡~ ͜ʖ ͡°)