Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 427
Pijcie ze mno kawę mirki, kolejny ekspres przywrócony do życia i śmiga. Krups EA 9000, pokazywał błąd 11 oraz w logach był też 10. Okazało się że to tylko nieszczelny zaworek dwubarowy i pęknieta uszczelka barista w zaparzaczu, przez co ruch tłoka wyrzutu ciastek był niepełny i wywoływał błąd na styczniku.

Czas dokończyć czyszczenie i będzie można puścić go w świat, gdy go wykalibruję, by nie sypał za dużo kawy.
Okazało się też, że ma on za sobą niecałe dwa tysie gorących napojów () Skarb udało mi się odbudować normalnie.

@LooZaC @RETROWIRUS

#krups #ekspresdokawy #ea9000 #kulek1981naprawiaekspresy
Kulek1981 - Pijcie ze mno kawę mirki, kolejny ekspres przywrócony do życia i śmiga. K...

źródło: comment_JZyNlqBMNV93Ut4sLinSehW9Iuql7PO1.jpg

Pobierz
  • 127
  • Odpowiedz
@BijeNiemcaPoKasku: Podstawa to nie sypać aromatyzowanych kaw i używać filtra lub przegotowanej wody. Jeżeli możesz wyjąć zaparzacz to jest dużo łatwiej, ale te w jurach zwykle są niezawodne, jeżeli nie wlejesz octu np.
  • Odpowiedz
@jempierozki: Każdy ma swoje plusy i minusy, nie polecam jednak zelmera aka panasonica. Mają bardzo dziwny zaparzacz i wszyscy mają z nim wiecznie problemy. Nówka panasonica kosztuje ponad 5k, a widziałem ostatnio identyczny model ale zelmera właśnie za 700 zł ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@johtypytyhyn: Jaki jest powód, że tak mało serwisów zajmuje się krupsami? Przecież to zwykle trzeba jedynie wyczyścić i będzie działać
  • Odpowiedz
@pandaci Zobacz może Philips Latte Go. Ma fajną karafkę którą łatwo się czyści. Z doświadczenia napiszę że jak się zaniedba czyszczenie dzbanka to latte czy inna mleczna kawa będzie śmierdzieć.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@memfis91: Zabij mnie, ale tego spieniacza nie miałem jeszcze w swoich łapkach. Robię po taniości, zwykle na nowsze mnie nie stać zbytnio (,)

A kawę dobrze parzy?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@memfis91: dla mnie nowszy, bo jeszcze brak tych modeli z usterkami, przez które można je taniej kupić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A była by szansa na filmik gdzie włączył byś na chwilę parę z tej dyszy do jakiejś szklanki?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@misu: ja się akurat zajmuje ferrara bravissimo i wittenborgiem es7100. Mamy zapewnione części zamienne od firmy która tymi automatami zarządza i robimy im odnowę i czyszczenie po pewnej ilości zrobionych napojów
  • Odpowiedz
@Kulek1981 mireczku, mamy w pracy taki fajny sprzęt od delonghi, powiedz mi, czy to, że po otwarciu drzwiczek wszystko w środku jest po jakimś czasie usyfione kawą sypaną jest normalne, czy może trzeba gdzieś coś ustawić? Leniwce w sumie mają to gdzieś, a mi zależy żeby automat pracował jak najdłużej więc co jakiś czas go sprzątam sam bo reszta ma to w dupie...
  • Odpowiedz