Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 427
Pijcie ze mno kawę mirki, kolejny ekspres przywrócony do życia i śmiga. Krups EA 9000, pokazywał błąd 11 oraz w logach był też 10. Okazało się że to tylko nieszczelny zaworek dwubarowy i pęknieta uszczelka barista w zaparzaczu, przez co ruch tłoka wyrzutu ciastek był niepełny i wywoływał błąd na styczniku.

Czas dokończyć czyszczenie i będzie można puścić go w świat, gdy go wykalibruję, by nie sypał za dużo kawy.
Okazało się też, że ma on za sobą niecałe dwa tysie gorących napojów () Skarb udało mi się odbudować normalnie.

@LooZaC @RETROWIRUS

#krups #ekspresdokawy #ea9000 #kulek1981naprawiaekspresy
źródło: comment_JZyNlqBMNV93Ut4sLinSehW9Iuql7PO1.jpg
  • 127
@JimmyKimmel No teraz mam rurkę i mimo czyszczenia wymieniam ja co 3-4 miesiące. Ale przez to że jest rurka rzadziej używam. Pewno z pojemnikiem by tak nie było. Można je myć w zmywarce?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@popal: a skąd zainteresowanie tematem? Sam myślałem kupic maszyny wittenborg do kawy na monety, ale nie wiem skąd się uczyć serwisu tego :)

W moim przypadku wittenborg 7600 :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@misu: znajomy załapał się na outsourcing dla firmy w Polsce która dotąd zajmowała się tym dla Szwedów, zapewnili mu i paru osobą szkolenie z robienia tych automatów a sami przeszli na sprawdzanie tego co zrobimy, czy wszystko po skręceniu działa. Rzecz powtarzalna więc wystarczy mieć trochę zacięcia do majsterkowanie i nie bać się śrubokrętu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@misu: jeśli chodzi z kolei o to jak się robi takie automaty to nie są zbyt skomplikowane. Rozkręcasz cały moduł wodny odkamieniasz, zmieniasz uszczelki i oringi sprawdzasz opór na grzałce i montujesz w odwrotnej kolejności. Jak niczego nie zapomnisz skręcić to nie ma prawa nie działać. Kwestia oceny czy jakaś część się nadaje do ponownego włożeniu to już inna sprawa trzeba wiedzieć gdzie szukać w danej części uszkodzenia bo często najmniejszy
@Kulek1981: wolałbym automat, nie musi być pojemnika na mleko - mogę podkładac karton pod rurkę :P Niestety co to jets auto cappuccino nie wiem. Żeby taką kapuczinę i late to potrafił zrobić 1 przyciskiem jak mu kawę wstypię i dostarczę jakoś wodę i mleko.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@unster: Oki, w takim przypadku polecam delonghi z dzbankiem na mleko. Średnio do tysiąca kupisz model po serwisowaniu i posłuży ci długo.
Może być esam magnifica 3500 z dzbankiem. Serwis we Wrocławiu ma taki za niecałe 800 zł, jest na olx nawet.
Ma cappuccino pod jednym guzikiem właśnie ( ͡ ͜ʖ ͡)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@unster: esam magnifica 3500, tak jak napisałem wyżej =D Są w dobrej cenie, pasują stylistycznie do biura, nie są za głośne i włączają się same o zaprogramowanej godzinie. Wchodzisz do biura, zdejmujesz cieplutki kubek z tacki, podatawiasz pod dyszę, wkładasz dzbanek z mlekiem i naciskasz guzik. Po chwili masz kubala kawy z mleczną pianką ( ͡ ͜ʖ ͡)