Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 427
Pijcie ze mno kawę mirki, kolejny ekspres przywrócony do życia i śmiga. Krups EA 9000, pokazywał błąd 11 oraz w logach był też 10. Okazało się że to tylko nieszczelny zaworek dwubarowy i pęknieta uszczelka barista w zaparzaczu, przez co ruch tłoka wyrzutu ciastek był niepełny i wywoływał błąd na styczniku.

Czas dokończyć czyszczenie i będzie można puścić go w świat, gdy go wykalibruję, by nie sypał za dużo kawy.
Okazało się też, że ma on za sobą niecałe dwa tysie gorących napojów () Skarb udało mi się odbudować normalnie.

@LooZaC @RETROWIRUS

#krups #ekspresdokawy #ea9000 #kulek1981naprawiaekspresy
Kulek1981 - Pijcie ze mno kawę mirki, kolejny ekspres przywrócony do życia i śmiga. K...

źródło: comment_JZyNlqBMNV93Ut4sLinSehW9Iuql7PO1.jpg

Pobierz
  • 127
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 89
@ladzik: Ja kupuję w serwisie we Wrocławiu ale na alledrogo pełno tego. Jest też north.pl z częściami.
@Molu: A to przecież poczciwy Bosch () wyciągnij zaparzacz z niego i porządnie przepłukaj górne sitko. Bardzo prawdopodobne że używasz drobnej kawy i je przytkała. Brat miał ten objaw w Jurze, gdy sypnął mielonej kawy i przestał działać. Parę robi prawidłowo? Jeżeli tak, to
  • Odpowiedz
@Kulek1981 w ogóle szanuję, bo pracuje w sklepie gdzie chłopaki też prowadzą serwis ekspresów i jak ktoś przychodzi z krupsem to nawet nie myślą się o podejmowaniu naprawy xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@4Strings: Te wieczka we wszystkich chyba się sypią. Brat ma już swój patent na to, bo prawie każdy bojler tego typu ma tam wżery. Ale jak ją już uruchomisz, długo podziała.
  • Odpowiedz
  • 24
Okazało się że to tylko nieszczelny zaworek dwubarowy i pęknieta uszczelka barista w zaparzaczu,


Zabrzmiało jak uszczelka pod glowica ()
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Kulek1981: W sumie to nie wiem czemu, bo są raczej proste w serwisie i czyszczeniu. Ja je naprawiam, bo robią gorącą kawę i są malutkie w porównaniu do reszty.
  • Odpowiedz
@Kulek1981 Szykuje się na wymianę ekspresu, obecnie mam Philips HD8844.
Co byś polecił do 2500?
Koniecznie kawy mleczne, może być wężyk tak jak teraz lub pojemnik.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@pandaci: Jure z serwisu. Widziałem różne i ten zaparzacz jest nie do zajechania. Niemcy je uwielbiają za bezobsługowość właśnie. Z własnego doświadczenia to jakość kawy wiele się nie poprawi, tylko będzie więcej fajerwerków ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Teraz robię kawę tym boschem i w rankingu ekspresów jest dosyć wysoko, a to bardzo stary model.
@popal: o fajne (
Kulek1981 - @pandaci: Jure z serwisu. Widziałem różne i ten zaparzacz jest nie do zaj...

źródło: comment_OIiHrkBd8veNLrN8HwOet7g0vVKrvl7M.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz