Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 427
Pijcie ze mno kawę mirki, kolejny ekspres przywrócony do życia i śmiga. Krups EA 9000, pokazywał błąd 11 oraz w logach był też 10. Okazało się że to tylko nieszczelny zaworek dwubarowy i pęknieta uszczelka barista w zaparzaczu, przez co ruch tłoka wyrzutu ciastek był niepełny i wywoływał błąd na styczniku.

Czas dokończyć czyszczenie i będzie można puścić go w świat, gdy go wykalibruję, by nie sypał za dużo kawy.
Okazało się też, że ma on za sobą niecałe dwa tysie gorących napojów () Skarb udało mi się odbudować normalnie.

@LooZaC @RETROWIRUS

#krups #ekspresdokawy #ea9000 #kulek1981naprawiaekspresy
Kulek1981 - Pijcie ze mno kawę mirki, kolejny ekspres przywrócony do życia i śmiga. K...

źródło: comment_JZyNlqBMNV93Ut4sLinSehW9Iuql7PO1.jpg

Pobierz
  • 127
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@pandaci: To bierz coś z delonghi. Mają łatwy w czyszczeniu zaparzacz i kawa z nich jest zawsze bardzo gorąca. W krupsach także, ale gdybym miał wybierać to delonghi.
  • Odpowiedz
@Kulek1981: Mam tego Bosza. Ale u mnie nazywa się Siemens. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jest "identiko", bo to chyba tylko nalepkę ma inną. Fajnie, że można se wyjąć zaparzacz jednym ruchem i pod prysznicem umyć dokładnie. Ekspres działa mi już 10 lat. Ale zaparzacz wymieniałem na regenerowany, bo się zużył po prostu. Plastiki się powycierały i tyle. Mimo wszystko urządzenie jest ekstra. Jak będą go chcieli
  • Odpowiedz
@Molu: Dobrze wiedzieć że się tym zajmujesz :) Hehe i od razu pytanie - Jura F70 wersja z dotykowymi klawiszami. Ustawiasz np. 240ml, st@rt, robi kawę i losowo np. w 1/3 kończy. Czy to faktycznie problem z czułością tych klawiszy dotykowych ? Słyszałem że gorąca para podczas robienia kawy potrafi je wyzwolić i wtedy przerywa parzenie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 12
@Kafarek555: Obecnie każdy ekspres do domu robi podobnie kawę. Do 500 poluj na krupsa po serwisie z modelu ea8****. Do tysiąca możesz spokojnie kupić jakiegoś delonghi z dzbankiem, Boscha z kapuchinatorem lub używkę jury. Do 1500 praktycznie wszystko działa nieźle, więc patrz tylko by miał co potrzebujesz. Powyżej płacisz już praktycznie za wodotryski, bo bebechy są te same co we wszystkich modelach, jedynie obudowa i sterownik się zmienia.
A jak
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@Snurq: Pomysł ciekawy, ale ja je naprawiam tak po prostu dla rozluźnienia po pracy i przy okazji piję z nich kawę. Z definicji mogę więc porównać ich smak na identycznych ziarnach. Daleko mi jednak do znawców tego trunku, więc tam za bardzo się nie pokażę. A że ekspresy znam od środka to mogę polecić niektóre firmy i zakresy modeli, bo wnętrze mają identyczne. Jak ktoś będzie potrzebował to już jest
  • Odpowiedz
@Kulek1981: A co sądzisz o ekspesach Nivona (podobno są robione (albo były robione) w fabryce ekspresów JURA), używałem swego czasu takiego w firmie jako ekspozycyjny i te ekspresy w przystępnej cenie były, dodatkowo cały blok zaparzający również wyciągany.
  • Odpowiedz
@que_e: Też są spoko. W sumie nie jestem pewien bo są dwie możliwości. Jest ich mało na rynku bo ciągle działają, lub jest ich mało, bo nikt ich nie kupuje. Niestety nie jestem pewien która jest prawdziwsza.
  • Odpowiedz
@Kulek1981: Przez 4 lata jak pracowałem w sklepie AGD/RTV i sprzedawaliśmy te ekspresy to jak proponowaliśmy im ten sprzęt (reklamując, że są robione w tej samej fabryce co NAJLEPSZE ekspresy na świecie Jura ( ͡° ͜ʖ ͡°)) to nikt nigdy nie slyszał o tej marce. W większości marketów typu MM, EuroRTV, Neonet nie widziałem Nivony na sprzedaż, tylko SAECO/PHILIPS, BOSCH, Delonghi itd. bardziej się sprzedają w
  • Odpowiedz