Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 427
Pijcie ze mno kawę mirki, kolejny ekspres przywrócony do życia i śmiga. Krups EA 9000, pokazywał błąd 11 oraz w logach był też 10. Okazało się że to tylko nieszczelny zaworek dwubarowy i pęknieta uszczelka barista w zaparzaczu, przez co ruch tłoka wyrzutu ciastek był niepełny i wywoływał błąd na styczniku.

Czas dokończyć czyszczenie i będzie można puścić go w świat, gdy go wykalibruję, by nie sypał za dużo kawy.
Okazało się też, że ma on za sobą niecałe dwa tysie gorących napojów () Skarb udało mi się odbudować normalnie.

@LooZaC @RETROWIRUS

#krups #ekspresdokawy #ea9000 #kulek1981naprawiaekspresy
Kulek1981 - Pijcie ze mno kawę mirki, kolejny ekspres przywrócony do życia i śmiga. K...

źródło: comment_JZyNlqBMNV93Ut4sLinSehW9Iuql7PO1.jpg

Pobierz
  • 127
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kulek1981: zawodowo te ekspresy naprawiasz? Polecasz coś używanego? :) Szukam czegoś do domu, ma spieniać mleko i mieć late pod 1 przyciskiem, jak widać wymagań dużych nie mam xD
  • Odpowiedz
@Myszoskocznia: Mogę pomyśleć. Jeżeli chcesz dobrą kawę to wystarczy ci nawet przeserwisowany jedenastoletni bosch lub jakiś philips xsmall. Nawet stare jury są dobre, ale jeżeli nie dostaniesz na nie gwarancji, to nie warto, bo denka w ich kotłach mają wżery od środka i z czasem trzeba je wymienić.
Wszystko bardziej zależy od ziaren, ustawień mielenia i temperatury bo ciśnienie w ulkach (pompkach wody) wszędzie jest bardzo podobne.
  • Odpowiedz
@Kulek1981 masz jakieś wykształcenie techniczne? Może głupie pytanie, ale czy trzeba mieć jakiś interfejs diagnostyczny żeby sprawdzić np kody błędów czy parametry? Skąd wiesz co trzeba wymienić? Fajna sprawa tak naprawić sobie ekspres a potem napić się z niego kawy :)
  • Odpowiedz
@BijeNiemcaPoKasku: Z tego co widzę wystarczy zwykły odkamieniacz i pastylka do czyszczenia zaparzacza. Producenci prześcigają się w cenach specyfików, a to zwykle kwasek cytrynowy lub kwas mlekowy. Nie mam pewności co siedzi w pastylkach do zaparzacza, ale obserwując ich działanie, nie powinny się od siebie różnić.
  • Odpowiedz
@Kulek1981: a czy jest coś jeszcze co przeciętny użytkownik takiej Jury może wykonać we własnym zakresie aby zachować czystość i zadbać o jak najdłuższe sprawne działanie? Czy bez odpowiedniej wiedzy zostaje nam tylko w odpowiednich cyklach odkamieniac + tabletki do zaparzacza.
  • Odpowiedz