Wpis z mikrobloga

Mirki spod tagu #elektryka #budownictwo #elektrykapradnietyka #budujzwykopem potrzebuje porady.

Mam w kuchni instalacje z lat 90 na przewodach 1.5m2 (3 żyły), wszystkie gniazdka na jednym obwodzie ( ͡° ʖ̯ ͡°) zabezpieczonym 16A

Kabel siłowy pod płytę indukcyjną juz sobie pociągnąłem pod wylewką z gniazda na zewnątrz.

Wiem ze podłączenie piekarnika i zmywarki pod obecne przewody 1.5m2 źle się skończy. Chciałbym uniknąć prócia ścian i wymiany instalacji, poradzili mi żeby założyć w kuchni za meblami rozdzielnice gniazda silowego z dwoma gniazdami 230V i podłączyć pod to indukcje, piekarnik oraz ewentualnie zmywarke (czyli urządzenia które pobierają najwięcej mocy)

Wrzucam zdjęcie przykładowej rozdzielnicy

Czy takie rozwiązanie ma sens?
Tracz_Janusz - Mirki spod tagu #elektryka #budownictwo #elektrykapradnietyka #budujzw...

źródło: comment_i25Ef9lyDn8HAtPtP413GlUc5OR1hb09.jpg

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
@Tracz_Janusz: ile tam masz jeden przecinek pięć metra kwadratowego razy 3 to daje 4 ,5 m kwadratowego miedzi bogaty jesteś - pomyliłeś jednostki
rozdzielnica którą w fotach prezentujesz nadaje sie na budowę domu w warunkach polowych
  • Odpowiedz
  • 0
@boctok sorry za brak znajomości języka technicznego

Indukcje chciałem podłączyć pod to czerwone gniazdo odpowiednio przygotowując wtyczkę (wtyczka do czerwonego gniazda - - > kable z wtyczki do indukcji)
  • Odpowiedz
@Tracz_Janusz: rozdzielnica jest bez sensu. Bierzesz puszkę IP65 oraz skręcane złącze 5 pół.

Jeżeli masz do indukcji kabel 5x2,5mm2 to trzecią fazę bierzesz dla piekarnika. Możesz jednocześnie też podłączyć zmywarkę, ale unikając ich jednoczesnej pracy.
  • Odpowiedz
  • 0
@darek-jg mam miejsce na to, a mimo tego ze nie będzie tego widać to będzie estetycznie.

Można jakoś zabezpieczyć te gniazda 230v jakimiś (sorry za brak znajomości języka technicznego) bezpiecznikami?różnicowkami?
  • Odpowiedz