Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#triban #triban500 #wykoptribanclub

Mirki, przy wzroscie 174cm jestem ma przełomie rozmiaru S/M.
Udalo mi sie znalezc decathlon, w ktorym mieli S, ale rower wydaje mi sie podejrzanie mały. Do tej pory zawsze jeździłem crossem, podobno dlatego ten może mi się wydawać mały.
Ciężko znaleźć decathlon w okolicy, który ma M (a żeby mieli w jednym sklepie S i M to można zapomnieć)
Co byście wybrali?
  • 13
@mikula: mam, bo mam 500se w Mce do jazdy do pracy. Tam musialem zmienic sztyce na taka bez odsuniecia w osi sztycy, bo przy mostku 100mm bylo za daleko. Suma sumarum odleglosc od kierownicy do siodla taka sama na obu. Na S jest mi wygodniej, ale to osobista preferencja. Wole S i mostek 100mm niz M i mostek 70-80.
@Vonsatch: Wziąłem S. Jestem bardzo zadowolony. Na dzisiaj mam zrobione 5 600 km. Wyjazdy 100km bez żadnego problemu, w niedziele wyszedłem na 20km zanim się rozpada, nie popadało to zrobiłem 106km. Regularnie (co około 1000km) wymieniam łańcuch (polecam shimano hg93 i polecam to zrobić od razu po zakupie). Jedyna modyfikacja jaką zrobiłem to wymiana kasety na sore 11-25 (sprzedawany jest z microshiftem 11-32). Linki od przerzutki tylnej trochę się rozciągają (lub
@mikula: dzięki wielkie za info. Upewniłem się tylko co do wyboru, jednak cały czas mam wątpliwości co do rozmiaru. Byłem objeździć teraz M-kę i S-kę w decathlonie i jednak przy M-ce czuję się bardziej komfortowo. Natomiast ten sam wzrost i Ty i @motoinzyniere piszecie, że jednak S-ka lepsza :P

W Decathlonie rozmawiałem z trzema różnymi doradcami klienta i też każdy sugerował mi M-kę, szczególnie jak chcę przerabiać rower na gravel...
@Vonsatch: Nie chce mieszać w głowie, ale nie mam za bardzo porównania do M, na tamtym etapie wiem, ze byłoby dla mnie gorzej na „dłuższym” rowerze, ale teraz im więcej jeżdżę tym bardziej się zastanawiam czy nie lepiej by było się bardziej wyciągnąć na M. Nie ma jakichś ogromnych różnic, myśle, że śmiało możesz pójść w M, niezależnie co weźmiesz pierwsze pare wyjazdów będzie w dużo innej pozycji niż ta, do