Wpis z mikrobloga

Oto, dlaczego wszyscy mi tej pracy zazdroszczą!
1. Jestem czynnym nauczycielem i pragnę poinformować, że pracuję tygodniowo około 14 godzin, serio, nie żartuję (18x45 minut).
2. Pozostałe 15 minut to chwila relaksu przy muzyce w otoczeniu radosnej młodzieży – i te cudowne poga-wędki z uczniami.
3. Wywiadówki i konsultacje z rodzicami jako forma życia towarzyskiego – wszak późnymi popołudniami.
4. Sprawdzanie prac uczniowskich to codzienna porcja literatury – różne style i gatunki: trafia się science fiction, horror, a nawet kabaret, bywa i śmieszno, i straszno.
5. Rozrywki dostarcza mi również darmowa turystyka w otoczeniu nastolatków, całodobowych obieży-światów, z naciskiem na intensyfikację wypraw nocnych.
6. Aby się wieczorami nie nudzić, prowadzę korespondencyjny klub mailowy z rodzicami – doznania nie-zapomniane.
7. Mam możliwość uczestniczenia w Radach Pedagogicznych, na których mogę posiedzieć z koleżankami i zademonstrować nową kreację z kolekcji na wagę – wiosna 80.
8. Bilety do teatru są drogie, więc zawsze można szkolny teatrzyk zaliczyć – cud darmoszka, szczególnie wtedy, gdy się miesiącami nad nim nie pracuje.
9. Mam szansę realizować się jako szkolna komisja śledcza do spraw – „Kto wyrwał sedes?” albo „Kto zeżarł Jasiowi kanapkę?”
10. W karnawale mogę skorzystać z darmowego balu, jakim jest studniówka, płacimy tylko za jedzenie, a potem zabawa i dbanie o wizerunek szkoły poprzez wynoszenie butelek po wódce, które dzięki Bogu leżą w jednym miejscu – pod stołami.
Pani Minister oraz Drodzy Rodzice dziękuję za możliwość tak atrakcyjnego spędzania czasu. Nie oczekuję nienależnej mi podwyżki, a jedynie dołożenia mi atrakcji. Pozdrawiam serdecznie! Leń i darmozjad.
W szkole, w której pracuję jest ponad pięćdziesięciu nauczycieli, z czego około 2/3 ma dorosłe dzieci. Ani jedno z nich nie zostało nauczycielem, a ponad 90% ukończyło studia. Nauczyciele wychowali lekarzy, prawników, inżynierów, programistów. Co z nimi jest nie tak, że widząc luz matki, ojca, wieczne wakacje i wysoką pensję za 18 godzin, nie chcą za nic kontynuować tej chlubnej tradycji rodzinnej, nawet podania nie składają, a przecież my im te posadki przygotujemy po znajomości!

#szkola #strajknauczycieli #podbaza #gimbaza #studbaza #licbaza #edukacja #nauczyciele #pozwalamtvpisnacytowanienaantenie
  • 21
@ekanwro: Ktoś kto by tak nie marudził. Przed chwilą słyszałem jakąś mega wykształconą nauczycielkę (i to w TVN, więc żadne paski grozy) gdzie babka pokazała wyciąg z wypłaty, około 2500 i dodała zaraz że, uwaga, werble...
...
...
...
minus 400 złotych bo ma kredyt. xD

Przepraszam bardzo, to może zamiast 400 zł odejmować (bo kredyt) to niech odejmie 1900 bo jeszcze rachunki.

No ręce opadają.
A jak tobie sie robota
@DivusClaudius: @Blaskun:
LOL wolny rynek, zmień pracę...
Jest w Gdańsku taka Morska Szkoła Podstawowa, była prywatna, miasto wynajmuje w niej wszystkie miejsca i stała się szkołą obwodową.
Poczytajcie sobie opinie rodziców (pomińcie tę opinię napisaną przez dyrektora, gdzie dał same szóstki)

Cytuję fragment:

Po raz kolejny w wakacje tym razem w lipcu, a w ubiegłych latach w ostatnich dniach sierpnia, dowiadujemy się o zmianie wychowawcy, odeszła też pani od matematyki,
@DivusClaudius: A ja odpisuję fragmentem opinii rodziców dzieci ze szkoły, z której masowo odchodzą nauczyciele, co sugerujesz jako rozwiązanie. Dołączę jeszcze jeden, tym razem z jednego z artykułów:

W domu mam placz od 3 dni z powodu odejscia wychowawcy i większości ulubionych nauczycieli. Wyobraźcie sobie Państwo sytuacje, że 1 (3) września dzieci poszłyby do szkoły i wszyscy wychowawcy klas sa nowi i obcy. Dość eksperymentów! Odchodzimy z tej szkoły z
Ktoś kto by tak nie marudził.


@DivusClaudius: Sugerujesz, że są kompetentni ludzie, z wykształceniem, którym się naprawdę chce i przyjdą uczyć za 2,5 tys. zł, nie marudząc tylko będąc realnie szczęśliwych z takich warunków? To jakim cudem ponad 80% belfrów popiera strajk? Oni wszyscy są źli i za nich przyjdą setki tysięcy nowych, lepszych i jeszcze nie-marudzących? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@POL94: Jeszcze mi powiedz że o tym wiedziała od wczoraj. Jest ich za dużo, tu już nie dzielę na nauczycieli dobrych czy złych, to jak to środowisko się oczyszcza to jego prywatna sprawa, w żadnym wypadku nie moja.
Wiedziała na co się pisze.
Wiedziała że jest niż (ja już kilka lat pracuję, dawno skończyłem studia a w swoim liceum wiedziałem że jest niż!)

Kompletnie nie zahaczam o jakość kadry szkolnej. Lata
@DivusClaudius chcesz powiedzieć, że to wina nauczycieli, że dz8eci noszą 29282 książek w plecak. No pewnie że wiedziała, ale nadaje się do tej roboty I chciała uczyć dzieci. Z takim podejściem nikt nigdzie nie będzie pracował. Chodzi o to żeby wykonywać zawód który cie interesuje w jak najlepszych warunkach.
@POL94: Nie, nie o to chodzi. Ja chciałem być paleontologiem ale wcześniej sprawdziłem jak to w naszym kraju wygląda i wybrałem inny sposób na życie i inne studia.
Ja tam nie odmawiam nauczycielom dobrego wynagrodzenia (choć dobrze, niech będzie. W obecnej sytuacji w kraju odmawiam). Uważam że jest ich zbyt wielu i w tej ilości są niepotrzebni. Niech zarabiają i trzy razy tyle, ale niech ich będzie o 1/5 mniej. Będzie
@DivusClaudius tylko od paleontologa nie zależy przyszłość narodu,ani stan psychiczny, czy stan wiedzy milionów obywateli, także porównanie z dupy. Pretensje do rządu, że rozdają pieniądze każdemu, tylko nie tym pracującym.
@POL94: Porównanie nie jest z dupy. Jeśli twierdzę że nauczycieli jest zbyt wielu to chyba logicznym jest że dostosowanie ilości wakatów do uczniów nie sprawi że nagle ci zostaną bez nauczycieli.
Przecież mi się nie rozchodzi o to by nie dać im podwyżek ale o to by one pochodziły z pieniędzy które się zwolnią gdy tych nadprogramowych wywalimy.
Porównanie jest natomiast zasadne bo na liczbę wyjazdów jakie obecnie są przeprowadzane a