Wpis z mikrobloga

Pozdrowienia z Margaret River, małego miasteczka w południowo wschodniej Australii. Okolica słynie z produkcji wina, znajduje się tutaj ponad 200 winnic.
Dzisiaj się wybrałem na zorganizowaną wycieczkę po tych najbardziej znanych, połączoną z degustacją win.
Miejsce słynne jest z win ze szczepów: sauvignon blanc (białe z owocowym aromatem), chardonnay (też białe) oraz cabernet sauvignon (czerwone, jedno z bardziej popularnych win).
Odwiedziliśmy w sumie 6 winiarni i spróbowaliśmy ok 40 win. Nie jestem żadnym smakoszem i nie za bardzo się znam. Większość mi całkiem smakowała. Do tego zakupiliśmy w sumie 9 butelek.
Sam region bardzo cichy i spokojny, miasteczko dosłownie o godzinie 20 całkowicie pustoszeje. W okolicy oprócz winiarni można wybrać się na plażę (piękne zachody słońca), zwiedzić jaskinię albo przejechać się malowniczą drogą przez las.

Na zdjęciu degustacja w jednej winiarni, w komentarzu jeszcze parę fotek.

#australia #podroze #podrozujzwykopem #jemprzeciez <- mój tag, dziś wyjątkowo nie o Azji
kotbehemoth - Pozdrowienia z Margaret River, małego miasteczka w południowo wschodnie...

źródło: comment_8WTC6NexrhiNqbXXt7Gc6rlQak4vRYx5.jpg

Pobierz
  • 16
A ciekawostka - jak widzicie na zdjęciu wyżej na skraju krzaczków winogron rosną róże. Teraz to już jest dla ozdoby, ale kiedyś róże wskazywały, czy roślin nie łapie jakaś choroba - na różach szybciej dało się poznać. Obecnie już się spryskuje krzaki i choroby nie są problemem.