Wpis z mikrobloga

Czesi wiedzą, jak zarabiać na kolei. „To jest super biznes” <<< znalezisko
– W poprzednim roku mieliśmy zysk w wysokości 4 milionów euro – mówi w wywiadzie z „Forbesem” Radim Jančura, czeski biznesmen, założyciel prywatnego przewoźnika kolejowego i autokarowego Regio Jet. Firma skutecznie konkuruje z państwowymi Kolejami Czeskimi, na czym zyskują pasażerowie. Niedawno podpisała umowę na obsługę połączeń lokalnych w regionie usteckim i zamówiła z tej okazji pociągi w bydgoskiej Pesie. Regio Jet chce też wjechać do Polski – najpóźniej w grudniu 2020 r.

#europa #kolej #czechy #regiojet #pociagi
Pobierz BaronAlvon_PuciPusia - Czesi wiedzą, jak zarabiać na kolei. „To jest super biznes” <<...
źródło: comment_oj8EGzJXzpOSXwpoxE5TbsQx2OGjvvvw.jpg
  • 4
@Baron_Al_von_PuciPusia: A u nas?
Jak województwo dolnośląskie przekazało część pracy przewozowej KD to zwiąchole z Przewozów Agonalnych mało zawału nie dostali :D

@sylwke3100: ale przyznasz chyba że jeżeli chodzi o ogarnięcie kolei regionalnej to jesteśmy bardzo daleko za nimi.
W zeszłym roku jak byłem na południu zrobiłem sobie wycieczkę JHMD.Wąskotorówka kursująca w ruchu planowym.
U nas w Polszy nie do pomyślenia.
W zeszłym roku jak byłem na południu zrobiłem sobie wycieczkę JHMD.Wąskotorówka kursująca w ruchu planowym.

U nas w Polszy nie do pomyślenia.


@Piaseczyniak: I co, myślisz, że to dzięki biznesowi Jančury? On tam wysysa soki z dwóch głównych linii, a regionalnych bez dotacji nawet nie tknie, co sam przyznał w wywiadzie.
@jacekKobr: Ostatnio gdzieś mi rzucił się w oczy artykuł że jest problem z dotacją na te dwie linie nawet.

Ja zdaję sobie sprawę że oni jadą na dotacji i nawet mój znajomy wrzucał na Fb informację ile tego jest ale w odróżnieniu od nas ta dotacja jest.