Wpis z mikrobloga

@motorbreath87: Zależy na graczach? Tym 20 co lubią grać w staroszkolne strzelanki? Ut4 wyszedł i każdy ma go w dupie tak samo zresztą jak ten nowy quake który w peaku ma 800 graczy dziennie i co miesiąc ta liczba spada (gra jest f2p). To nie 1939 żeby takie gry robić bo nikt na nie nie czeka.
@Diamond-kun: Ten post jest skierowany do jełopa wrzucającego takie brednie. Poczytaj o współczesnym wytwarzaniu oprogramowania, metodach zarządzania projektami i jako takim zarządzaniu biznesem. Wtedy też w małym stopniu zrozumiesz dlaczego dostępnych wymagań funkcjonalnych jest tak mało.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Diamond-kun: dają lepsze warunki dla developerów, więc nic dziwnego że się tam przenoszą, sam też bym tak zrobił. Nie ma już wersji pudełkowych na PC że taki płacz o te ekskluziwy? Tłuszcz Gabena chyba zalał wam mózg, że bronicie monopolisty do upadłego
@Diamond-kun: lista zyczen, karty z gier, program lojalnosciowy xD No w #!$%@? te rzeczy sa potrzebne do grania. Grafika z dupy bo wiekszosc to niepotrzebne bajery, a nic waznego.

Epic robi dobra robote i oby tak zostalo, Steam czuje sie zbyt pewnie na rynku i to on go psuje - crapu jest tam niesamowicie duzo, dobre gry sa usuwane z losowych powodow i ich widzi mi sie, a sama apka jest
@Diamond-kun: niestety epic games store musi coś takiego robić co robi (i dobrze) steam ma już ugruntowaną pozycję i czas kiedy normalna konkurencja by działała minął a jednak czymś muszą przyciągnąć ludzi tak więc są to exclusivy
Ja się cieszę niech steam i epic się żrą ja na tym nie stracę a pewnie zyskam jak walka rozgorzeje bo puki co dzieci ze steama płaczą a steam nic nie robi bo dzieciaki
@Diamond-kun: Lel, jak już nazywasz kogoś jełopem to zamiast drzeć pipę ogarnij, że steam od już dłuższego czasu się przestał starać a konkurencja dobrze mu zrobi. Na steamie od kilku lat jest stagnacja i burdel. Do tego gówno sklepu trafia absolutnie wszystko bez jakiegokolwiek sprawdzenia, za to część fajnych gier w ogóle się nie dostaje. Steam tonie w syfie kradzionych assetów i gier zrobionych na kolanie w 10 minut.

O resellerach
@Diamond-kun: jakby Steam skupił się na wydawaniu dobrych tytułów nawet gdyby przyszło mu za to płacić a nie zasypywaniu gracza tonem gówna to EGS by nawet pewnie nie powstał.
Ja tam się cieszę że jest konkurencja, nikt Valve nie broni kupować przychylności twórców, bo jak do tej pory więcej dobrego z powstania EGS wynikło niż złego.
Gry Quantic Dream które nigdy by na pc nie wyszły np, a w takie Detroid
Epic - #!$%@? rak. Oto dlaczego:
1.Steam posiada więcej opcji społecznościowych, ma to ogromny związek z graniem samym w sobie, bo zwiększa pluralizm na tym rynku i generalnie sprawia, że gracze czuja się pewniej. I co wynika z wcześniejszego, można skuteczniej napiętnować demokratycznie słabą grę albo wybić wyżej dobrą grę małego studia.
2. Skutkiem tego gracze czują do Steama zaufanie, więc chcą korzystać ze Steama, to przyjazne dla nich miejsce.
3. Więcej
@bkwas Tak epicki psuje rynek. Zapowiedział walkę z monopolem valve i co zrobił? Zaproponował lepsze ceny? Nope Może jest bardziej funkcjonalny? Nope. Jedyne co zrobił epic to branie kolejnych tytułów na zakładników i zmuszanie graczy do kupowania gier u nich po cenach które sobie ustala. Steam taki zły ale nie ma on problemu z kluczami zakupionym taniej w keyschopach czy u oficjalnych retailerow. Jak zwykle po dupie dostają gracze bo jedyny wybór
@coolface dalej nie widzę żadnego problemu - gra jest dostępna na PC, zaś "ekskluzywność" polega tylko na tym że musisz zainstalować następną apkę i tyle, później możesz grać.

Super mieć gry w jednym miejscu, ale to musiało się skończyć, tym bardziej, że tak jak mówię - steam wali w #!$%@? od dłuższego czasu. Ja zresztą uważam że w ktorymś momencie z grami będzie rewolucja pokroju platformy gdzie producenci gier będą mogli sprzedawać
@Saves: @Sigmanus: @bkwas: Walka z monopolem steam jest dobra ale nie takimi sposobami. Jak by mieli mniejszą marże tym samym konkurencyjne ceny: spoko. Najlepsza sytuacja by była gdyby każda gra była dostępna na steam i na Epic, wtedy gracz miałby realny wybór, a jak jest teraz? To na steam, tamto na epic, coś tam na Origin, taki burdel że aż prosi się #!$%@?ć PC i kupić konsole, i do
@coolface dalej nie widzę żadnego problemu - gra jest dostępna na PC, zaś "ekskluzywność" polega tylko na tym że musisz zainstalować następną apkę i tyle, później możesz grać.


Super mieć gry w jednym miejscu,

@bkwas: Sam sobie przeczysz, jestem typem kolekcjonera i dla mnie posiadanie wszystkiego na jednej platformie jest bardzo ważne: no steam-no buy. Wiele platform wiąże się z wielkimi stratami dla społeczności graczy: jak by wszyscy byli na steam
@Cierniostwor napisałem "super mieć gry w jednym miejscu ALE"

więc generalnie rozumiem, że wolisz żeby to jedna firma wszystkim obracała kosztem paru funkcji społecznościowych, z których i tak się nie korzysta - ba, można wszystko zastąpić w inny sposób.

Jedyny argument za steam to: WYGODA.

Poza tym wybacz, ale trochę mnie śmieszy bycie "kolekcjonerem" gier ktorych realnie się nie posiada, bo to w końcu steam i tylko wypożyczenie gry.

Steam kiedyś zniknie,
@bkwas jeżeli gog zniknie z dnia na dzień to i tak ci nie pomoże że są drm free o ile nie będziesz miał wszystkiego ściągniętego na dysk.
A jak steam będzie znikal i uprzedzi wcześniej to też będziesz mógł pobrać gry i grać offline.