Wpis z mikrobloga

  • 2
@support ja wiem xD póki mam trochę zawód córka, to chcę pokorzystać robiąc to co naprawdę lubię, żeby potem zacząć zarabiać normalne pieniądze a i zdobyć doświadczenie
  • Odpowiedz
@noctem_corvus ale czy to jest wina nauczycieli?

Dzieci tak mają zajęcia to tyle pracują. Pominę już fakt, że tej pracy jest więcej, bo są rady pedagogiczne, koła naukowe, przygotowywanke/sprawdzanie sprawdzianów etc.

Zasadniczo są dwie mozliwosci:
1. Płacić nauczycielom mało, tak jakby pracowali faktycznie te 18h co skończy się całkowicie negatywna selekcja i problemami kadrowymi (już się zaczynają a będzie gorzej). Wątpię żeby jakiś wykształcony człowiek chciał tak pracować, może poza wyjątkami.
  • Odpowiedz
@maciejze: Nie no, najlepiej podnieść im płace nie wymagając nic wzamian bo janusze pedagogiki TAK CHCĄ I KONIEC. Inaczej foch, j---ć uczniów.
Problem leży u źródła, w wadliwym systemie nauczania rodem z Prus Wschodnich. Ale nie jestem ministrem edukacji. Nie będę teraz wypisywał epopei na temat koniecznych moim zdaniem reform w szkolnictwie w Polsce. Nie od tego jestem. W-----a mnie po prostu niesłusznie roszczeniowe zachowanie nauczycieli i wszystko.
  • Odpowiedz
U N O W O C Z E Ś N I E N I E systemu podwyżek czyli zwiększenie pensum o 6 godzin i 8100 za 4 lata


@gierape: to byloby niezłe, wcześniej sam w paru miejscach pisalem że najlepszym rozwiązaniem bedzie wyrzucenie z pracy części nauczycieli i porozrzucanie ich godzin miedzy pozostałych plus jakaś podwyżka i ci którzy by zostali byliby bardzo zadowoleni.
  • Odpowiedz
Wątpię żeby jakiś wykształcony człowiek chciał tak pracować, może poza wyjątkami.


@maciejze: poza pieniędzmi, to jest w ogóle problem bycia nauczycielem. Co roku robisz mniej więcej to samo, dla osób wykształconych, jakoś chcących się rozwijać to musi być zabójcze. Parę lat może jeszcze jesteś w stanie wytrzymać, ale 20 lat tego samego nie ma szans
  • Odpowiedz
@Heichou: Lekarz stażysta na początku ma 2369 brutto.
Ja Ci pokażę jakie były progi na starcie na lekarski, a Ty pokaż jak trudno było się dostać na pedagogikę i czy faktycznie odsiano debili, którzy ledwo maturę zdali.
  • Odpowiedz
  • 0
@maciek-rudol nie zebym plakal nad nauczycielami. 1/4 z nich nadaje sie do czegos sensownego, ale za 10 lat nauczyciel bedzie zarabial z 4 k a dobry lekarz wyciagnie z 20 k
  • Odpowiedz
@md23: Jeśli będzie z---------ł po 300-400 godzin. Po 10 latach pensja z etatu to 6750 i specjaliści w Polsce serio na tych pensjach siedzą i były to dla nich ogromne podwyżki w porównaniu do pensji sprzed 2 lat.
Nie wiem jak Ty, ale ja jak widzę produkt do kupienia drożej i taniej, to biorę taniej. Ba - biorę najtaniej jak się da.
Nauczyciel nie ma możliwości zmiany pracy - na
  • Odpowiedz
@biesy: Już pomijając kwestie pisowsko platformerskie - pierwsze co powinno się stać to zniesienie karty nauczyciela. Ten smieszny dokument powoduje, że mamy patologie w systemie edukacji w postaci nauczycieli, którzy nie potrafią nikogo niczego nauczyć i nie można ich zwolnić. Chyba najwyższy czas wprowadzić jakąś konkurencję na rynku usług edukacyjnych. Nie chciałbym, żeby moje dzieci musiały się edukować w takim samym systemie... Wypłata nauczyciela powinna być adekwatna do jego umiejętności
  • Odpowiedz
@maciek-rudol: luzik. Nie mówię, że lekarze mają gorzej. Mam w rodzinie kilku, jestem świadoma tego co piszesz. Chciałabym, aby (ci naprawdę dobrzy) lekarze zarabiali tyle na ile zaslugują. Wiem ile wysiłku i energii to pochłania, ile lat nauki. :)
Nie zgodzę się tylko z jednym - że nauczyciel nie ma możliwości zmiany pracy i wszyscy to bezduszni debile. Coraz więcej osób decyduje się na ten krok. Zostają tylko osoby blisko
  • Odpowiedz
@md23: Będę zmieniać po ukończeniu stażu :) Dopóki nie mam wiekszych życiowych zobowiązań i jestem w stanie wyżyć za te pieniądze, to będę się cieszyć z mojej pracy i jej efektów. Pozdrawiam :)
  • Odpowiedz