Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@FearFactory: To mnie oświeć na czym polega. Nauczyciel pracuje dużo mniej od innych a wymaga płacy jak inni. Każdy powinien zarabiać godnie ale nie wyobrażam sobie podnieść pensje nauczyciela o 1000 zł jak pisze na plakatach.
@mar1in Mieszkam w małej miejscowości gdzie raczej wszyscy się znają. Prawda jest taka, że większość nauczycielek z podstawówki czy gimnazjum to tępe dzidy, poszły na pedagogikę bo to było najłatwiejsze, a magistra mają! Ja idę do pracy na 8h. Taka nauczycielka idzie na 8, wraca max 13-14. Narzekają, że muszą sprawdzać sprawdziany? Mogą siedzieć w szkołach i robić to po lekcjach. Co chwila wolne... Jasne, nie należy wszystkich mierzyć jedną miarą. Też
via Wykop Mobilny (Android)
  • 26
@tionzee: 1. Praca nauczyciela wiąże się z nadużywaniem głosu
2. Poświęcaniem czasu na przygotowywanie materiałów dodatkowych
3. Ciągłe dokształcanie w zakresie efektywności nauczania, co jest ostatnio dosyć trudne bo dowiadujemy się coraz więcej o mózgu.
4. Rozwiązywanie problemów i pomaganie uczniom
5. Kształtowanie przyszłej inteligencji narodu.
Jeśli mam wybrać czy dać hajs górnikom czy nauczycielom, to dla mnie jutro kopalnie mogą być zamknięte.
@mar1in: Zobaczymy co zrobisz jak taki #!$%@? warty nauczyciel będzie uczył Twoje dzieci.
Może wtedy zrozumiesz, że trzeba było tym ambitnym płacić za w czasu, póki jeszcze nie stracili nadziej na godną płacę za swoją pracę, którą lubią, w której się dobrze czują i w niej spełniają zawodowo.
@szalony_ikar:
1. Polska ma jedne z najwyższych w Europie relacji pensji nauczyciela do średniej pensji osoby z wyższym wykształceniem.
2. I prawidłowo - zdolni i ambitni się marnują jako nauczyciele, chyba że akademiccy.
3. I dlatego nie powinni najsłabsi lepiej zarabic.
4. Polska jest bardzo wysoko rozwiniętym krajem stojącym wysoko w rankingach edukacji. Ponadto jest obok Chin, Wietnamu i Litwy najszybciej rozwijającym się krajem przez ostatnie 25 lat(szybciej od chociażby takiej
@Cpt-Johnson: Widzisz, jednak sprzątaczka i nauczycielka są dość blisko siebie, bliżej niż nauczyciel, a lekarz, a nauczyciele chcą zarabiać jak lekarza.
Sęk w tym, że lekarze mają inne możliwości zawodowe, nauczycielka w proteście co najwyżej może zmienić pracę na kasę w Żabce.