Wpis z mikrobloga

jak zaczac budowe aplikacji? szukam ciagle tutoriali albo wskazowek na youtube to ciagle jakis programista wylewa bol dupy i pokazuje jakim to on nie jest ekspertem. Chyba najgorsze w tej branzy jest #!$%@? umyslowe prawiczkow. #it #programowanie #programista15k #praca

chce zaczac przygode z programowaniem ale placenie za #!$%@? kursy sie nie oplaca. mam dostep do roznych platofrm traningowych za darmo ale ogladanie filmikow i powtarzanie tego co robia do niczego nie prowadzi. Chce sam usiasc i napisac kilka swoich aplikacji ale nigdzie nie ma jak zabrac sie od zera za to
  • 9
@wybur: Napisz sobie jakąś prostą apkę CRUD z poradnika w dowolnym stacku, a później zmodyfikuj ją pod swój projekt. Dowiesz się jak działa, a jak jesteś ogarnięty to pociągniesz dalej z dokumentacji.
@wybur:
Najpierw rozpisz na moduły, które mają robić konkretne rzeczy (ten wyświetla UI, ten komunikuje się ze stroną x, tamten czyta pliki, itp.). To stworzy Ci od razu podział na klasy czy po prostu osobne pliki z kodem (tak, taki podział naprawdę pomaga).
Potem rozpisz powyższe moduły na skrypty (moduł czytający pliki: odczytaj plik > wyciągnij dane x oraz y > wyślij dane x do UI > wyślij dane y do
@Aramil: ej świetnie to wytłumaczyłeś. Dziękuje dla Ciebie. Niestety pomimo zrobienia setek godzin kursów nadal nie wiem o czym piszesz xd dlatego myśle ze najlepiej będzie samemu zacząć dłubać. Ale stoje w miejscu. Przydałby się jakiś mentor ale znajomi z it to sami testerzy albo mistrzowie od help desku xd a w necie mało tutoriali jak totalnie od zera zacząć. Coś znalazłem na ios jak robić w swift ale nie wiek