Wpis z mikrobloga

@Imnotokej: w Europie nie lepiej. Indoeuropejczycy zastąpili staroeuropejczykow, ktorzy wczesciej zastąpili pierwotne grupy lowcow zbieraczy, ktorzy wczesniej wyparli neadertalczyka, ktorzy wczesniej wyparli chyba homoerektusa. To jednak nie dotyczy wylacznie Europy. Tak juz dziala swiat. Slabi ustepują miejsca silniejszym, a teraz chyba nadchodzi kolej na nas.( ͡° ʖ̯ ͡°)
@orkako pewnie, najlepiej powiedzieć, że tak działa świat i #!$%@? ( ͡º ͜ʖ͡º) nie widziałem by na przykład pingwiny zabijały się bo te z innej wyspy nie wierzą w ich Boga.
Kwestia innych człekokształtnych, to też nie było tak że się nawzajem mordowali. Owszem doszło do jakiś potyczek, ale pewne gatunki po prostu nie przetrwały bo się nie przystosowały. Najnowsze odkrycia również sugerują, że nasz homo sapiens
w Europie nie lepiej. Indoeuropejczycy zastąpili staroeuropejczykow, ktorzy wczesciej zastąpili pierwotne grupy lowcow zbieraczy, ktorzy wczesniej wyparli neadertalczyka, ktorzy wczesniej wyparli chyba homoerektusa. To jednak nie dotyczy wylacznie Europy. Tak juz dziala swiat. Slabi ustepują miejsca silniejszym, a teraz chyba nadchodzi kolej na nas.( ͡° ʖ̯ ͡°)


@orkako: zastąpili a nie wymordowali. Mówisz o zmianach typu scalanie plemion, zanik kultury itp, itd a nie najazd i rzeź
Ostatnio tak sobie rozkminiałem jaka Europa jest #!$%@?, wsiedli se na statki i pomordowali cała rdzenną ludność obu Ameryk. Teraz ich potomkowie panoszą się po tej krainie a resztki niedobitków wrzucili w rezerwaty. USA wielkie mocarstwo czy bestie i największe pasożyty tej krainy we wszechświecie?


@Imnotokej: a skad sie wzieli rdzenni amerykanie w ameryce? tez do niej przybyli z innego miejsca.
USA wielkie mocarstwo czy bestie i największe pasożyty tej krainy we wszechświecie?

@Imnotokej: Po prostu ludzie, przedstawiciele Homo sapiens, no ja #!$%@?ę (,)
Indianie wyżynali się nawzajem na długo zanim zaczął ich wyżynać biały, który z kolei wyżynał się nawzajem w swojej własnej ojczyźnie. A jakby role się odwróciły to Indianie wyrżnęli by białych (jeśli udałoby im się między sobą dogadać - patrz wyżej).
Na #!$%@? tak
pewnie, najlepiej powiedzieć, że tak działa świat i #!$%@?


@Imnotokej: No ale tak właśnie działa świat. Czy to jednak znaczy, że mamy z tym nic nie robić? Ludzie to gatunek który jest zdolny do zmieniania świata. Kiedyś 30% porodów kończyło się śmiercią dziecka. Tak działał świat, ale zmieniliśmy to.

nie widziałem by na przykład pingwiny zabijały się bo te z innej wyspy nie wierzą w ich Boga.


@Imnotokej: Ludzie nie
@orkako: Użyłeś zastąpili ale zarzuciłeś temat europy jakby to była w jakiś sposób podobna sytuacja - nie była. Amerykanie eksterminowali Indian ponieważ chcieli zagarnąć ich ziemie - i tyle.

A jakby role się odwróciły to Indianie wyrżnęli by białych (jeśli udałoby im się między sobą dogadać - patrz wyżej).


@Elaviart: Indianie by ich najechali w Europie? Co brałeś?
Amerykanie eksterminowali Indian ponieważ chcieli zagarnąć ich ziemie - i tyle.


@ediz4: Większość Indian jednak zabiły europejskie choroby. Nie chcę usprawiedliwiać Amerykanów, ale nawet przy w znacznie bardziej pokojowych zamiarach Europejczyków, większość Indian umarłoby na europejskie choroby, a ci co prężyli, i tak zostaliby zdominowani przez lepiej zorganizowanych Europejczyków. Jedyna różnica byłaby taka, że Indianie zachowaliby dwa, lub trzy małe państewka dla siebie, które byłby w pełni zdominowane przez USA, albo