Wpis z mikrobloga

Siema Mirki, chcę zacząć biegać, rano przed pracą, codziennie, po 30-40 minut na bieżni. I mam teraz dylemat - lepiej na czczo czy zjeść jednak jakieś lekkie śniadanie? Moim celem jest ogólna poprawa kondycji i zrzucenie trochę tłuszczu (zaczęła mi się robić opona na brzuchu ). Mogę prosić o jakieś porady?
Czy np strzelenie przed treningiem BCAA, żeby uniknąć spalania mieśni będzie dobrym pomysłem?
#bieganie #mirkokoksy
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Darakan: zdecydowanie na czczo - chcesz wstawać godzinę wcześniej, jeść i czekać? Trochę bez sensu... Ja od lat praktykuję bieganie na czczo i jest super - a potem śniadanie wchodzi z podwójną przyjemnością ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Darakan: idz jutro na czczo, za 3 dni po lekkim sniadaniu, za 5 po troche wiekszym.
Zobacz co ci pasuje i sie do tego stosuj ¯\_(ツ)_/¯

A za kase ktora zaoszczedzisz na BCAA, kup sobie czapke z daszkiem i przewiewna koszulke, bo sie goraco zaczyna robic.
  • Odpowiedz
Czy np strzelenie przed treningiem BCAA, żeby uniknąć spalania mieśni będzie dobrym pomysłem?


@Darakan: Czy my znowu jesteśmy w 2002 roku?

BCAA nie działa, a o "spalaniu mięśni" to nawet nie chce mi się rozmawiać.

Bieganie na czczo jest ok, nie ma potrzeby jeśc nic wcześniej.
  • Odpowiedz
@enron: @Darakan: ja z kolei wstaję godzinę przed treningiem i jem śniadanie. Może śniadanie, to nadużycie. Jem banana albo pół bułki z dżemem (bez masła). Piję kawę i czekam na konsekwencje :D.
Jak masz co robić w ciągu tej godziny (śniadanie do pracy, czy kanapki dziecku do szkoły), to nie będzie zmarnowany kawałek życia.
Zaleta mojego podejścia - nie zaskoczy mnie dwójeczka w połowie trasy :D

  • Odpowiedz
chcę zacząć biegać, rano przed pracą, codziennie, po 30-40 minut na bieżni.


@Darakan: kto ci takich bzdur nagadał że bieganie kształtuje mięśnie brzucha? Pomimo biegania dalej będziesz miał oponkę na brzuchu. Gimnastyka: plank, brzuszki i wiele innych ćwiczeń z tym pomogą.
  • Odpowiedz
@jezus_cameltoe: Panie ale to proste. Wszędzie piszą, że bieganie = chudnięcie i dla wielu chudnięcie = znikanie oponki na brzuchu. 2 lata biegam i dopiero teraz jak zacząłem napierdzielać 2 razy w tygodniu ćwiczenia na brzuch to zaczyna znikać a tak to tylko zleciała zbędna masa. Po bieganiu to ja nie wiem jakby miał się brzuch rzeźbić :D
  • Odpowiedz
@sz-n no właśnie nie mam aż godziny, pół maksymalnie ;/ w takim wypadku jakiś np banan+jogurt będzie okej?


@Darakan: spróbuj najpierw na czczo, jak się okaże że nie dajesz rady to wtedy kombinuj. Inna sprawa, że jak sobie zjesz banana i od razu pobiegniesz to też katastrofa Ci raczej nie grozi. A nawet jak się stanie katastrofa... to nikt nie zauważy, bo ludzi mało i ciemno jest ( ͡
  • Odpowiedz
@Darakan: powodzenia! I pamiętaj, im wcześniej tym fajniej ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie ma to jak kończyć bieg przy wschodzie Słońca ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz