Wpis z mikrobloga

Tylko czy Xfce4 to współczesny standard?


@fervi: No właśnie o tym napisałem, że nie. Jednocześnie też o wiele bardziej podoba mi sie kierunek w którym zmierza patrząc na kde i gnome.
@Kryspin013: W sensie nie to, że ma animacje itd (chociaż w sumie może mieć). Niestety Linux się #!$%@?ł ( ͡° ʖ̯ ͡°) Ostatnio odpaliłem "lekkie środowisko" LXQT i w sumie zżera z 10% mniej ramu od Mate.

Chyba czas na FreeDOSa ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Alex_Krycek: Bo działa stabilnie. Ale w którejś wersji było tak, że chyba jak masz gnome-keyring to minutę do dwóch po zalogowaniu pulpit był ciągle nie gotowy (brak paneli)
@Alex_Krycek: Pluginy są beznadziejne, większością rozwiązań stoi jeszcze w czasach gnome 2 (bardzo słabe pluginy do panelu). Style się rozjeżdżają. Samo mate potrafi się często wysypać, czasami nawet bez możliwości zalogowania się bez wywalenia dconf. Przypisanie skrótów zależy od tego czy plugin na panelu na to pozwala czy nie. I ogólnie masa mniejszych niedoróbek, które zwyczajnie #!$%@?ą.

Generalnie lepsze jest wrogiem dobrego. Korzystając z xfce4 przez tyle lat widze jak cholernie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@fervi: z całym szacunkiem ale bawi mnie ten cały cyrk z RAM-em... a bo to DE zużywa 380MB a te 450, a KDE ? paaanie to już 500MB...

ale jaka przeglądarka? ano Chrome... która wpierdziela na starcie tyle ile całe DE ( ͡º ͜ʖ͡º) a po otwarciu kilku kart dobija do 1GB...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@fervi: no taka cena postępu, pamiętam jak musiałem dokupić 128MB pamięci bo Windows 2000 na 64MB się czasami przycinał...

kiedyś też cedziłem megabajty, ale na prawdę nie ma sensu sobie życia utrudniać, elektronika nie ma uczuć, nie czuje się samotna ani wykorzystana ;-) teraz mam KDE 5 i jakoś tak ładniej jest... (wieloletni użytkownik i fan XFCE)
@Kryspin013: co do pluginów się zgadzam. Niestety od wielu lat stoją z nimi w miejscu ( ͡° ʖ̯ ͡°) Ze stylami nie zauważyłem problemów, a w Dconf chyba za mało grzebię, bo mi się jeszcze nigdy Mate nie wysypało ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Oczywiście jest to bardzo przestarzałe DE. Chyba nawet sami się reklamują, że jest to środowisko dla konserwatywnych użytkowników, którzy nie
kiedyś też cedziłem megabajty, ale na prawdę nie ma sensu sobie życia utrudniać, elektronika nie ma uczuć, nie czuje się samotna ani wykorzystana ;-)


@hiperchimera: No i po części o tym mówię. Dodaj RAM, Zmień procesor, nowy dysk SSD i co 3 lata kupujesz nowego kompa. W sumie już chyba lepiej Windowsa używać, bo jest bardziej spasiony - ale przecież dopierdzielisz mocniejszym sprzętem i jakoś to będzie
MATE to naprawdę stabilny WM, obsługujący GTK2 i GTK3 (client-side decorations). Można powiedzieć, że jest dobrym połączeniem old-school WMa i obsługi nowoczesnych technologii.

XFCE używam na serwerach, choć sporo mu brakuje - np. VNC z Xfce to mordęga. Co chwilę czegoś brak.

LXQT jest dobrym projektem, choć Qt i GTK zawsze miały inne filozofie.

KDE... choć byłem użytkownikiem KDE 1.0 od początku, niestety, przez lata nie widziałem wersji, która mi się nie