Wpis z mikrobloga

Przymierzam się do zakupu swoich pierwszych rolek (umiem więcej niż mniej jeździć na łyżwach). Upatrzyłem takie dwa modele:
1. https://bladeville.pl/in-line/rolki/rollerblade-rb-80-crusier-2019.html
2. https://bladeville.pl/in-line/rolki/rollerblade-rb-80-pro-2019.html

Różnica między nimi to zastosowany rodzaj śrub, w 1. są 6mm, a w 2. są 8mm.

Czytałem, że te 6mm to raczej są przeznaczone dla lekkich osób, a ja raczej do takich nie należę. Mam 186cm wzrostu i ważę ok. 95kg. Dlatego też pytanie, czy przeczytałem jakieś bzdury i te 6mm spokojnie dadzą radę w moim przypadku? Ogólnie jestem skłonny dołożyć tą stówkę, jeżeli te z 8mm będą wygodniejsze/trwalsze/będą się wolniej zużywać. Mirki, co poradzicie?

#rolki
  • 7
  • Odpowiedz
@manieekkk:
@csmrex to ekspert od Rollerblade, jest nawet podobno sponsorowany przez nich, więc powinien Ci doradzić.

Na moje trochę inaczej one wyglądają od poprzednich RB i nie wiem czy warto dawać 800zł ogólnie za ten model. Tak naprawdę trochę się popsuły jakościowo wszystkie modele tych "tańszych" modeli.
Ale ogólnie szukaj czegoś już bez hamulca, albo jak kupisz to go od razu zdejmij.
  • Odpowiedz
  • 0
@kaczmarejloooo na początku miałem zamiar dać za rolki ok. 500, max 600 zł. Ale patrzę, że za tą kwotę mały wybór jest (ba, nawet za te 800 nie ma jakiegoś super wyboru). A w fitnesówki nie chcę się pakować i wolę od razu kupić freeskate'y, bo nie lubię wydawać 2 razy pieniędzy, a coś czuję, że pewnie po roku bym się chciał przesiąść z fitnesówek na freeskate'y (chyba, że jestem w błędzie).
  • Odpowiedz
@manieekkk: ogólnie pojęcie już masz w co celować. Ja niestety zatrzymałem się jeżeli chodzi o sprzęt do pewnie na 2017 roku :(
Powerslide Zoom widziałem na żywo i wydawały się dość fajne. Wyglądają dość "dziecinnie", ale chyba rolka spełnia oczekiwania.
A jeżeli chodzi o ośki, to raczej stosuje się teraz tylko i wyłącznie ósemki we wszystkich modelach u każdego producenta.
  • Odpowiedz
@kaczmarejloooo: XD
@manieekkk: Cruiser w tej cenie to jest porażka, te Pro mają znacznie lepsze podwozie. Chociaż nadal bym nie dał tyle za PRO. But jest całkiem spoko, ale te klamry nie są zbyt solidne. No i one są dosyć szerokie, ja je przez to sprzedałem od razu. Na BV masz zniżkę 10% chyba cały czas z kodem LINO, wtedy trochę lepiej ta cena wygląda.
Generalnie to poprzymierzaj kilka modeli
  • Odpowiedz
@kaczmarejloooo: @csmrex: Powerslide Zoom 80 te czarne wyglądają spoko, no i ze zniżką bym je za te 600 zł wyrwał. A jak RB 80 Pro są szerokie to dobrze, bo właśnie takich szukam. Jak kupowałem łyżwy to szukałem takich o szerokości buta EE, bo mam szeroką stopę (wszystkie podstawowe modele Bauer'ów od razu odpadły, bo nie robią ich w takiej szerokości xd). Tak czy inaczej, muszę się przejść do sklepu
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@manieekkk na pewno nie bierz crusierow. W pro są dużo lepsze koła, lepszy liner i odkracany cuff. Dla samych kół warto wydać ta stowke.
  • Odpowiedz