Wpis z mikrobloga

Autorów wszystkich cudacznych, propagandowych komentarzy o "socjalistycznej unii", "końcu Internetu", "systemach filtrujących" czy "memy są nielegalne" zapraszam do wyjazdu na wschód — Białoruś, Rosja. Z Waszym rozumowaniem, poczuciem wolności czy poszanowaniem dla własności intelektualnej na pewno się tam odnajdziecie lepiej niż w cywilizacji europejskiej xd

źródło: comment_l6J2RF4tTDp5PMYgRbOMkbe4AwamDVOb.jpg
  • 39
@Majk_: Nie pozwala wpisać URI.
Chcę, #!$%@?, mieć możliwość wpisania czego gdzie mi sie żywnie podoba. Tak samo jak mogę powiedziec co mi się żywnie podoba.
@szpoq XD. To po kolei.
1) jako argument wziąłeś skrócony opis motywacji artykułu 13 dyrektywy. W samym opisie nie ma nic co by sugerowało to co postulujesz.
2) zgodnie z brzmieniem tego artykułu obowiązek zapewnienia poszanowania własności intelektualnej będzie leżał po stronie dostarczyciela usług na której będzie udostępniane dane dzieło, w porozumieniu z podmiotami praw. Oznacza to że taki wykop będzie musiał zapewnić, że jego użytkownicy nie będą kradli własności intelektulnej, przykładowo,
@Marek_Licyniusz_Krassus: za każdy link z 'większego wydawnictwa', za każdy zrzut ekranu z 'większego wydawnictwa', za każdy cytat z 'większego wydawnictwa' vikop.ru będzie musiał zapłacić. Facebook, youtube, insta, snap, twitter też.

Za pokazanie w filmiku, że 'TVN kłamie', właściciel strony gdzie opublikowano 'jak TVN kłamie' na przykładzie, będzie musiał TVNowi zapłacić.

Dobro artystów i dziennikarzy jest złudne. Żadnej korporacji medialnej nie obchodzi dobro dziennikarzy, obchodzi natomiast zysk(co w biznesie jest jasnym i
@Majk_: #!$%@?, a nie pomyślałeś, że jak "ułatwiają" tak, to potem "ułatwią" blokując wszystkie treści niezgadzające się z czyimś widzimisie? To jest w #!$%@? czarny scenariusz, ale 5 lat temu by nikt o czymś takim jak jest tera nie pomyślał.
Skąd wiesz, że będzie musiał?


@Marek_Licyniusz_Krassus: bo tylko i wyłącznie po to jest ta ustawa żeby zwiększyć wpływy wydawnictw medialnych. Po co innego? Płatność za 'wykorzytanie utworu'. Kolejnym już mniej szeroko przytaczany paragraf o wynagrodzeniach dziennikarzy i artystów jest tak złudny że to się w pale nie mieści bo dotyczy wydawnictwa w którym artysta/dziennikarz jest zrzeszony(co doprowadza też do tego że nie będzie takowych niezrzeszonych).
@Ripper: szczerze gdzieś mam cywilizacje europejską czy jakieś tam europejskie wartości XD. Chce żeby internet pozostał taki jaki jest albo stał się jeszcze bardziej anonimowy. Ten kraj jest tak samo twój jak i mój wiec jak chcesz możesz wyjechać do niemiec albo francji. Sieć pięknie pokazuje jak dany organizm może się pięknie i szybko rozwijać i nie potrzebne są do tego jakieś tam obostrzenia czy przepisy a wręcz przeciwnie. I to