Wpis z mikrobloga

@wahwah @AniolPanski u nas problem rozwiązuje podwójny blat, dzięki czemu z salonu nie widać bałaganu w kuchni i dobry wyciąg. Generalnie nie zamienilibyśmy aneksu na osobną kuchnię, bo dzięki temu jesteśmy jakby ze sobą częściej;)
@AniolPanski: przestrzeń na aneks kuchenny jest strasznie słaba, jak to pierwsze piętro to dowiedz się jaka jest wentylacja w budynku, jak mechaniczna to możliwe ze ten metrowy szacht w WC jest w 2/3 pusty i będziesz miał większe wc/pralnie czy cokolwiek będziesz chciał tam stworzyć. Osobiście bym połączył garderobę z sypialnią, a w tym wc stworzył pralnie, kupa miejsca na wsadzenie pralki suszarki, koszów na brudne pranie, chemię i inne gowno
@AniolPanski: dodatkowy kibelek na 55 mkw. to rozrzutność cennego miejsca, zamiast tego można by było wydłużyć salon i mieć choć trochę większy aneks kuchenny bo obecnie jest bardzo mały, raczej taki do odgrzewania jedzenia niż do gotowania. Garderoba mogłaby być szersza niż dłuższa, bo w obecnym kształcie jest niepraktyczna. Poza tym całkiem nieźle.


@InformacjaNieprawdziwaCCCLVIII: Niby dobry plan, ale zwróć uwagę, że tam masz kanały wentylacyjne (czarny prostokąt za kuchnią).

@
@AniolPanski: w miejsce WC wstaw GARDEROBE, z łazienki wywal WANNE, zmiejsz ją o 1,3 metra i zrób oddzielną kuchnie wielkości 3,3 mkw w miejscu starej garderoby, a do salonu wstaw sobie jakąś szafe na szkła, obrusy, i zastawe świąteczną.
@AniolPanski Mam bardzo podobne mieszkanie, ale u mnie 62 mkw i mimo to w miejscu wc zrobiłam pomieszczenie gospodarcze, żeby nie marnować miejsca. Osobna toaleta ma według mnie sens gdy w domu masz minimum 4 mieszkańców. Dużo zależy od Waszych preferencji. Ogólnie mieszkanie fajne, ale 18 mkw na salon z aneksem to mało. Kuchnia wydaje się bardzo mała. Ja mam ponad 28 m^2 i to według mnie optimum jak chcecie mieć przestrzeń
@AniolPanski: Ogólnie nie najgorzej, ten pokój po lewej nie będzie super ustawny, ale pewnie na początku to będzie graciarnia. Salon z kuchnią malutki, ale co zrobić. Na pewno przedłuż blat, taka krótka powierzchnia robocza to pomyłka - dosuń kanapę i daj tam jeszcze 1,2 metra (przy okazji zyskasz 2 szafki).
Jak wspomniał ktoś wyżej, dodatkowy kibel to abstrakcja - wywal go i zrób w jego miejsce szafę "komandor", bo ta garderoba