Wpis z mikrobloga

Ponad 10 scenarzystów w tym 6 kobiet jest odpowiedzialnych za nowy serial o wiedźminie. Nie wiem jak wy ale jak na nich patrzę to tak średnio ufam że uda im się przenieść ciężki, brudny i brutalny słowiański klimat do serialu. Ale śledząc ich lewicowe podejście do życia możemy być pewni że ilość czarnoskórych postaci i sceny homoseksualnego seksu będą na pewno wiernie odwzorowane ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#wiedzmin #netflix #seriale
stefan8800 - Ponad 10 scenarzystów w tym 6 kobiet jest odpowiedzialnych za nowy seria...
  • 102
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@stefan8800:
- Napisz serie ksiazek
-niech ich główny bohater cierpi z powodu inności, uprzedzeń i błędnych stereotypów
-na każdym kroku umieszczaj wtręty antyrasistowskie
-z krasnoludów zrób Żydów
-i używaj do
  • Odpowiedz
@Aldarith: Czarodziejki zbijały fortunę na podstawowych zabiegach, w tym aborcji - chyba gdzieś w opowiadaniach padł tekst o tym że któraś czarodziejka nie ma zamiaru zaprzestać ''pomagania'' kobietom tylko dlatego że jakaś rada miasta tak chce i jedna udała się do bardziej cywilizowanego świata kontynuować swoje praktyki. Religia zła to np. gdy Regis podkowę z ognia wyciągał albo w opowiadaniu o nowej kurtce Geralta (tak naprawdę to o niziołkach).
  • Odpowiedz
@patrykk994: Chyba fanatyzm, nie powiesz mi, że Nennenke została przedstawiona negatywnie. I nie ma tu żadnej promocji aborcji, zostało to po prostu pokazane, jak to wygląda. Jak powiem, że w Stanach są zalegalizowane związki homoseksualne, znaczy to, że jestem gejem?
  • Odpowiedz
ale tak uczciwie to wrzuć zdjęcie Sapkowskiego z czasów kiedy pisał te pierwsze wiedźminy


@Quirang: a co za różnica, sens w tym że ktoś ocenia czyjąś jeszcze niewykonaną pracę na podstawie jego wyglądu zewnętrznego
  • Odpowiedz
@Croudflup: jeżeli szukasz bardziej lewackiej serii to polecam Dzieci Ziemi. Pewne kojarzysz "Klan niedźwiedzia jaskiniowego". Przy nim książki o wiedźminie to prawicowa propaganda ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Piottix: a co jest złego w ocenianiu po wyglądzie?

Załóżmy, ze jestes arabem i w roku 1995 spacerujesz sobie późnym wieczorem po osiedlu w, dajmy na to, Lublinie. Nagle zauważasz 5 typów. Łyse głowy, glany i flyersy. Starasz sie zawrócić i zniknąć z ich pola widzenia czy nie oceniasz po wyglądzie i na pewniaka idziesz w ich kierunku?
  • Odpowiedz
@Piottix: no jest różnica, bo jak się chce obalić jakąś tezę, nieważne jak głupią, to fajnie jest używać 100% prawdziwych argumentów. Czasem może się okazać że nawet w takich głupich pozornie twierdzeniach można znaleźć coś sensownego, ale by tak było to trzeba rzetelnie podejść do tematu.
  • Odpowiedz
Załóżmy, ze jestes arabem i w roku 1995 spacerujesz sobie późnym wieczorem po osiedlu w, dajmy na to, Lublinie. Nagle zauważasz 5 typów. Łyse głowy, glany i flyersy. Starasz sie zawrócić i zniknąć z ich pola widzenia czy nie oceniasz po wyglądzie i na pewniaka idziesz w ich kierunku?


@inozytol: serio porównujesz takie coś do tego jak ktoś pracuje? aż nie wiem jak ci odpisać żeby cię nie urazić, ale
  • Odpowiedz
no jest różnica, bo jak się chce obalić jakąś tezę, nieważne jak głupią, to fajnie jest używać 100% prawdziwych argumentów.


@Quirang: to nie był argument jako taki, tylko aluzja do tego co napisał OP. I właściwie jest w 100% prawdziwa bo to Andrzej Sapkowski jest na zdjęciu, a temat tyczy się napisanych przez niego książek.
  • Odpowiedz
serio porównujesz takie coś do tego jak ktoś pracuje?


@Piottix: Porównanie dotyczy POGLĄDÓW, które mają duży wpływ na czyjeś zachowanie. A niektóre poglądy można "wyczytać" z cudzego stroju, zachowania, wyglądu etc. (oczywiście czasami można się naciąć).

Poglądy wpływają na to, czy Arab dostanie od skinów w łeb.
Poglądy wpływają na to, co scenarzyści wrzucą do filmu/serialu (w jakimś
  • Odpowiedz
@maciek-rudol: Polskość Wiedźmina w oryginale nie polega na jakimś magicznej "słowiańskości", gdzie Andrzejek odwoływał się częściej do ogólno-europejskich podań i legend. Nawet bardziej tych germańskich, czy celtyckich.

Odniesień do rodzimej mitologii jest naprawdę nie tak dużo. Poza jednym opowiadaniem, o którym ktoś wyżej wspomniał - "Koniec Świata", większość historii rozgrywa się w bardziej kosmopolitycznym fantasy.
  • Odpowiedz
@Piottix: no właśnie chodzi mi o to, że nie jest prawdziwa - czytałem różne serie książek, i styl autora często się zmienia wraz z jego wiekiem i sytuacją życiową - zmienia się też wygląd autora.

Wiedźmina Sapkowski napisał w wieku ~45 lat, wrzucasz zdjęcie Sapkowskiego w wieku 67 lat.

67 letni Sapkowski wygląda inaczej niż 45 letni Sapkowski który pisał wiedźmina, i inna byłaby to też książka przez niego napisana.
  • Odpowiedz