Wpis z mikrobloga

@chlodny__klecha: 1996, modem zyxel 33kbps dzwoniący do TP SA. Migały mu światełka, szum linii telefonicznych i śpiew starych central. Nie było jeszcze allegro. Siedziałem na IRC na kanałach dla hakerów. Prowadziliśmy wojny IRCowe. Używałem starych bugów w telnecie żeby wchodzić na serwery rozsiane po całym świecie. ( ͡° ͜ʖ ͡°) To były czasy.
przesympatycznypan - @chlodny_klecha: 1996, modem zyxel 33kbps dzwoniący do TP SA. Mi...

źródło: comment_Xfvc7bcdFwGwcub5k4mgo2dBbqRYqyIl.jpg

Pobierz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@chlodny__klecha: połowa 2003r, radiówka 512kbps (de facto dalej mam radiówkę ale teraz robię pod 100mbps). Była o tyle lepsza od Neostrady, że neo na początku miało limit bodajże 1GB, potem prędkość spadała tak że GG to był maks ( ͡° ͜ʖ ͡°) a ja KaAzA, potem eDonkey, eMule i lecimy.
Przetrwałem na tym łączu o tej prędkości bodajże do 2010, pod koniec nie było lekko :P
@chlodny__klecha: republika www i pierwsze strony w html, o jaaaaa, do tego model telefoniczny, odbieranie maila dwa razy dziennie zaledwie...

I marzenie, że tam gdzieś na zachodzie to mają już internet po 512 kbps. Kiedy to było, ale to fajne czasy były. Internet taki czysty, bez ameb umysłowych. Fora internetowe, grupy dyskusyjne. Wtedy naprawdę w sieci nie było tyle syfu i było pełno wartościowych rzeczy. Dzisiaj Internet to w większości zapychacz