Wpis z mikrobloga

O #!$%@?, przypomniałeś mi, jak w liceum na imprezie mój znajomy zaczął po pijaku streszczać historię Śródziemia. W życiu nie widziałem, żeby laski tak szybko sie rozchodziły ( ͡º ͜ʖ͡º)


@aksal89: To mogłem być ja xD
@lowca_randroidow: W filmie, w dwóch wieżach gdy Gandalf opuszcza Edoras, mówi że 300 ludzkich żyć chodzi po ziemi, a teraz nie ma czasu. Przyjmując na standardy Śródziemia, że ludzkie życie to 50-80 lat to Gandalf miałby, według twórców filmowej trylogii, między 15 000 a 24 000 lat.
@spere:
Nie wiem czy teraz czegoś nie #!$%@?ę, ale majarowie jako tacy byli nieśmiertelni - byli czymś w rodzaju duchów, które przyjmowały pewne cielesne formy. Sauron np. umarł już kilka razy, ale odradzał się w nowym ciele. W samym pierścieniu była znaczna część jego mocy, więc niszcząc pierścień sam Sauron nie został zabity, ale odebrano mu tak dużo siły, że nigdy nie będzie już stanowił zagrożenia dla Śródziemia. Podobna historia z
@lowca_randroidow: Ale tak naprawde Gandalf jako Istari (czyli majar w ciele człowieka) pojawił sie w Śródźiemiu dopiero w Trzeciej Erze w roku 1000 czyli po prawdzie postać żyła w śródziemiu od 2018 lat.
Jako Istari nie miał pełni mocy Olorina (jego prawdziwe imie) oraz wszystkich wspomnień z życia z nieśmiertelnych krain. Dostał śmiertelne ciało po to żeby nie polegać tylko i wyłącznie na mocach magicznych ale na innych ludziach.

CIekawym jest