Wpis z mikrobloga

@thesc: Przecież udowodniłam, że @Serghio: wciska ludziom kit xDDD Wystarczy kliknąć na link, który wkleiłam. Ta sama ulica, tylko inny numer. Zdjęcie, które wrzucił to potwierdza ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pierwsza sprawa, w tym budynku znajduje się Dom Samotnej Matki, dawniej były tam biura Caritas, lecz przekształcono je na powierzchnie dla samotnych matek. Działa tam również schronisko dla bezdomnych kobiet z dziećmi oraz świetlica środowiskowa.
@niemily: Kancelaria parafialna, 3 piętrowa kamienica w samym centrum Częstochowy (cała ich), z tyłu jest plac i garaże. Niedawno gdy tam przechodziłam, takie meble zwozili, że szok. Żeby im się tylko od tego przepychu w dupach nie poprzewracało. Przy wejściu mają kamerę, w bramie obok jeszcze dwie.

https://www.google.pl/maps/@50.8129083,19.1140145,3a,69.1y,71.24h,107.39t/data=!3m7!1e1!3m5!1sx5jhgXT7VPEgGpnaT3BdxQ!2e0!6s%2F%2Fgeo1.ggpht.com%2Fcbk%3Fpanoid%3Dx5jhgXT7VPEgGpnaT3BdxQ%26output%3Dthumbnail%26cb_client%3Dmaps_sv.tactile.gps%26thumb%3D2%26w%3D203%26h%3D100%26yaw%3D42.34948%26pitch%3D0%26thumbfov%3D100!7i13312!8i6656

@mmenelica: Właśnie, oto kultura katolików, z ciasnym rozumkiem, byle tylko chronić swojego szamana. Jak u jaskiniowców, dowody nie przekonują, ehhh. Proponuję skorzystać
Pobierz
źródło: comment_t4fUeoVC0iH69BVHLKJ6eSGHixCUnbV0.jpg
@xandra: ehh taka postępowa, a każdego kto jest przeciwko nazywa katolikiem :/

nie sądziłem że pośród skrajnej lewicy jest taka zaściankowość. trochę mnie to smuci, myślałem że wprowadzicie do Polski Europę, a tutaj tak "zaawansowane" umiejętności dedukcyjne.

zazwyczaj w jakichś grupach (społecznych, politycznych etc.) jest ktoś kto mimo że reprezentuje podobne poglądy, #!$%@? takie kocopały, że właściwie nikt do niej się nie przyznaje bo robi więcej szkody niż pożytku. śmiem przypuszczać
@xandra Tylko ty nie czepiasz się o to co się tam znajduje (Co i tak jest łatwe do sprawdzenia i nie jest jakąś straszną rzeczą) tylko że przprowadzili remont... Ładniej to wygląda jak de fakto w środku miasta jet taki budynek a nie rudera (w której pracują ludzie jakby ktoś nie wiedział xD). Musisz też wiedzieć że żadna organizacja nie przeznacza 100% pieniędzy ze zbiórek na dany cel (niezależnie czy to Caritas,WOŚP
@xandra: Pierwsze co, to wróć do meritum sprawy. Twierdzisz, że remont został sfinansowany przez ludzi wpłacających na biednych. To jest rażące kłamstwo. Dom Samotnej Matki znajdujący się na ulicy Staszica 5 został sfinansowany, tak samo jak budynek przy ulicy Staszica 12 dzięki pomocy sponsorów oraz kurii metropolitalnej.

dotacje dla kościelnych uczelni wyższych, wydziałów teologicznych, szkół, przedszkoli i ochronek– 521 milionów Caritas Polska – 5,5 miliona (oficjalnie)


Co ma piernik do wiatraka?
@thesc: Na razie to mu udowodniłam kłamstwo i manipulację. A jego twierdzenia o źródłach finansowania są
równie wiarygodne ( ͡º ͜ʖ͡º)

@Serghio: I nie zapominaj o funduszu kościelnym, który właśnie głównie w takich sprawach jest wykorzystywany. Nie możesz twierdzić, że pieniądze nie pochodziły z puszek bo tego nie wiesz.

Większość pieniędzy na takie remonty pochodzi z publicznych lub prywatnych pieniędzy. Nie są to pieniądze z
@xandra: ogolnie do budynku nic nie mam ale nir zapomne jak kuzynka pracowala w teatrze i mowila ze Caritas wynajal cala sale na spektakl. No to ja mowie jej ze zajebiscie ze jakims dzieciakom czy ludziom w potrzebie wynajeli. A ona sie zasmiala i powiedxiala ze to dla wazniakow z Caritasu i z pewnoscia nie bedzie tam nikogo w potrzebie
@niemily: Właśnie, tak już działa religia o setek tysięcy lat szamani, wciskający kit swoim współplemieńcom miel dobrze. Bowiem religia to biznes, pieniądze, luksusy i władza. A u nas, w Polsce kler trzyma każdy kolejny rząd za jaja i szybko to się nie zmieni. Poczytaj o Komisji majątkowej.
Na razie to mu udowodniłam kłamstwo i manipulację. A jego twierdzenia o źródłach finansowania są

równie wiarygodne ( ͡º ͜ʖ͡º)


@xandra: Czytaj co pisałem później.

Zgadza się, bo przenieśli się z numeru 5 do 12. Numer 5 został Domem Samotnej Matki, natomiast w 12 jest administracja. To nie zmienia faktu, że budynek jest własnością kurii metropolitalnej. Jest tam Centrum Wolontariatu, są tam również gabinety, w których
@Serghio: Ty serio myślisz, że oni tak dokładnie się rozliczają? No proszę cie. Oni połowy tego co dostają w ogóle nie księgują, bo nie ma takiego wymogu (mówię ogólnie o KK). Poza tym każda darowizna na KK jest dotowana z naszych podatków. https://www.pit.pl/darowizny-koscielne/ Tak to sobie pięknie wymyślili.

Prawo odliczania kwot na cele charytatywno – opiekuńcze wynika nie z ustawy o podatku dochodowym, ale z art. 55 ust. 7 ustawy z
@xandra: Przy remoncie nie chodzi rozliczanie pieniądzy, które dostają z różnych źródeł, tylko o rozliczanie tych, których wydają. Przy z korzystaniu z funduszy, na przykład z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, gdzie podmiot Caritas Polska dostał dotację na ocieplenie budynków użytku publicznego takich jak: "Domy Samotnych Matek" itp. podmiot ma obowiązek rozliczyć się z każdej złotówki.

Poza tym każda darowizna na KK jest dotowana z naszych podatków.


Yyyy? Nie