Wpis z mikrobloga

Przez przypadek znalazłam stare zdjęcia w Google Street View z siedzibą Caritasu w #czestochowa ( ͡° ͜ʖ ͡° )*: Teraz już wiecie, jak bardzo pomogliście biednym i bezdomnym ludziom wpłacając im pieniądze!

https://www.google.pl/maps/@50.8141409,19.1163066,3a,75y,205.77h,75.46t/data=!3m6!1e1!3m4!1sWZce4UvXws_W76glAXbpFw!2e0!7i13312!8i6656

https://www.google.pl/maps/@50.8139247,19.1162272,3a,75y,122.89h,83.07t/data=!3m6!1e1!3m4!1sTO3O5_ANZM6FKQ4wlPVIRg!2e0!7i13312!8i6656

#bekazkatoli #heheszki #zwiedzajzwykopem #caritas
xandra - Przez przypadek znalazłam stare zdjęcia w Google Street View z siedzibą Cari...

źródło: comment_09nyhpeYNoV6rlKgjUnsI6nCKwPGUpHH.jpg

Pobierz
  • 120
  • Odpowiedz
6 lat chodziłem do jednej z katolickich szkół w Częstochowie (kwestia bliskości szkoły i miejsca zamieszkania). Na paru wycieczkach, gdzie było zapewnione wyżywnienie, 75% produktów miała nalepki Caritasu. To była szkoła prywatna. Grubo płatna xD

Teraz wiecie, gdzie trafiają produkty, które oddajecie na pomoc dla powodzian. Konsumują je bananowe dzieci z bogatych katolickich rodzin ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@GoodPain:
Naturmensch - > 6 lat chodziłem do jednej z katolickich szkół w Częstochowie (kwestia...

źródło: comment_MZiRPO2myM8pRUEPaOKFzERcJMoXP6ME.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Naturmensch: Jak byłam dzieckiem w naszej parafii postawili dostawczaka z napisem Caritas i zbierali dary dla bezdomnych i biednych do jadłodajni. Widziałam, że dużo zebrali bo w pobliżu był sklep. Mama też coś dała, a po kilku dniach z ciekawości przechodząc obok tej jadłodajni zapytała czy dary dotarły. Oczywiście nikt tam nic o tej akcji nie wiedział. ¯\_(ツ)_/¯

Doskonale wiadomo, że w "katolickich" sierocińcach (dotowanych identycznie jak inne z naszych
  • Odpowiedz
@xandra: z tego co widzę, to Caritas przeznacza tylko 1% swoich przychodów na finansowanie samego siebie. WOŚP przeznacza na ten cel 8%. No ale WOŚP dobry, bo postępowy, a Caritas zły, bo katolicki xD
  • Odpowiedz
@ortofosforan: Tak naprawdę to Caritas ma tak burdel w papierach, że nie wiadomo co i na co wydaje. Link wyżej w artykule natemat.pl.

@crest: Chyba jednak nie bardzo im wyszło, pomijając chamskie ataki ^^ A koty dziękuję, dobrze.
  • Odpowiedz
@xandra: ten artykuł jest taki obiektywny, że w przypadku WOŚP-u celowo bierze pod uwagę tylko przychody z finału, bo akurat to jest zapisane w statucie, że wszystkie przychody z finału idą na cele charytatywne ( ͡° ͜ʖ ͡°) Poza tym WOŚP ma jeszcze inne przychody i jak się wszystko podsumuje, to wychodzi, że wydaje 8% na działalność.
  • Odpowiedz
@crest: Polemizowałabym. Uważam, że po skończeniu 30 lat każda kobieta powinna mieć ustawowo zagwarantowanego kota z wyprawką z budżetu państwa.
  • Odpowiedz
@xandra: Sorry, akurat w tym przypadku koledzy wyżej mają rację. Stan "przed" jest po prostu zaniedbany. Zwłaszcza ten chodnik, pewnie własność gminy, ale i tak żałośnie to wyglądało.

Tzn. akurat do tego nie ma sensu się czepiać, normalne wydatki. Pewnie są dużo ciekawsze pozycje w ich budżecie, których nie widać na google ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz