Wpis z mikrobloga

@Beefy_Malibu_Doctor: emm dobra jednak nie jest dobrze. Brak fizycznego ustawienia IPD więc ludzie z wąskim lub szerokim rozstawem oczu mogą zapomnieć o używaniu tego, LCD zamiast OLEDa, gorsza rozdzielczość niż w Quescie.

WTF
@Beefy_Malibu_Doctor: Taka że fizyczny środek soczewki to fizyczny środek soczewki. Sweet spot Ci ucieka, ludzie którzy mają wąski lub szeroki rozstaw oczu wylatujący ponad średnią mogą zapomnieć o komfortowym użytku i braku blura. Do tego może pojawić się ból oczu i efekt zeza oraz brak ostrego obrazu. Będzie dla nich to nie do użytku tak jak sa osoby co mają problemy z ostrością PSVR przez to.

Te soczewki będą na stałe
@Beefy_Malibu_Doctor: Ale to nie jest warte 399 dolarów, są lepsze opcje jak Samsung Odyssey (No może nie dla europejczyka XD)

To jest Lenovo Explorer z logiem Oculusa XD

To jest gówno za przeproszeniem, żart. Oculus Quest będąc standalone ma o wiele lepszą specyfikacje i kosztuje tyle samo XD

Niestety Oculus dla mnie wlasnie umiera w oczach, uciekają z PC jak widać aby robić VR Console. Szkoda bo byłem ich fanboyem (
@Navari: W VR jest problem liczby użytkowników. CV1 był może zbyt zaawansowany i tym samym zbyt drogi na początku drogi VR. Teraz zrobią coś pośredniego, naprawią największe błędy z cv1 - zaleją rynek. Powstaną gry. Ja wróce do VR za 10lat jak wszystko będzie cycuś glancuś; będą gry, polska społeczność, 4k, naprawią problem soczewek - wtedy to ma sens.
A przez chwilę się martwiłem tym, że dopiero co kupiłem odyssey+ i nowy Rift będzie lepszy, a tu wychodzi, że to na razie najlepsza opcja. Amoled, anti SDE, słuchawki, regulacja soczewek...
@Ksionc-Tomasz: Cóż, Oculus jak widać olewa PC. Teraz wiadomo czemu Brendan Iribe odszedł. Ten Rift S to downgrade w zbyt wielu kwestiach a dla mnie IPD bez regulacji na poziomie 64mm zabija ten sprzęt (sam mam okolice 68mm, są ludzie co mają nawet 70mm i więcej)

To jest też w wielu kwestiach outsource do Lenovo, Lenovo Rift mógłby się nazywać.