Wpis z mikrobloga

Zamówiłam wczoraj 1500 kg betonu. Z wniesieniem na 4 piętro. Dzisiaj dzwoni do mnie nieznany numer. Oto dialog:

Kierowca: dzień dobry, kierowca z liroy merlin. Które to jest piętro?
Ja: czwarte.
K: a jest tam winda?
J: nie
K: i tyle worków na 4 piętro? Ja to będę sam wnosił!
J: no wie pan, nie wiem jak się pan ze swoim szefostwem umawiał, ale ja dodatkowo za usługę wniesienia 6 stow zapłaciłam, także tak: tyle worków na 4 piętro
K: no jakoś się wniesie...

Szlag mnie trafił. Nie dość, ze gość będzie to wnosił przez 5 godzin albo lepiej, to jeszcze pewnie umrze gdzieś po drodze. Posralo ich w tym sklepie. #liroymerlin ##!$%@?
  • 788
  • Odpowiedz
@wilhermil: sprawdź sobie PN stosowaną w budownictwie "Obciążenia stałe. Obciążenia budowli" -> Tab. Z1-5 Gładzie, wyprawy, zaprawy -> Cementowa ->ciężar objętościowy w stanie powietrznosuchym (po stwardnieniu) 21kN/m3

21kN/m3 * 20m2 * 0,035m = 14,7kN
1kN = 100kg
14,7kN = 1470kg

No jakby nie liczyć to jest 1,5t
  • Odpowiedz
@Vilyen: o kurna, miałem taki sam parkiet i też klejony na lepik xD Uważaj, nie wdychaj, bo to rakotwórcze! Na szczęście do mnie mixokretem przyjechali po znajomości
  • Odpowiedz
@Vilyen: nie chce mi się wszystkiego czytać(może ktoś już napisał) ale zdrap smołę z podłogi bo #!$%@? będzie z tej wylewki. Sama robisz? pamiętaj, żeby zostawić odstępy od ścian bo będzie pękała.
  • Odpowiedz
@Vilyen: polecam podsypkę wyrównującą, np. Fermacell, a na to płyty jastrychowe. O wiele lżejsze, łatwe w układaniu, nie musi schnąć, a do tego izoluje akustycznie. Podejrzewam, ze wyszłoby taniej, bo wniósłby to ktokolwiek za 15zl/h
  • Odpowiedz