Wpis z mikrobloga

Zamówiłam wczoraj 1500 kg betonu. Z wniesieniem na 4 piętro. Dzisiaj dzwoni do mnie nieznany numer. Oto dialog:

Kierowca: dzień dobry, kierowca z liroy merlin. Które to jest piętro?
Ja: czwarte.
K: a jest tam winda?
J: nie
K: i tyle worków na 4 piętro? Ja to będę sam wnosił!
J: no wie pan, nie wiem jak się pan ze swoim szefostwem umawiał, ale ja dodatkowo za usługę wniesienia 6 stow zapłaciłam, także tak: tyle worków na 4 piętro
K: no jakoś się wniesie...

Szlag mnie trafił. Nie dość, ze gość będzie to wnosił przez 5 godzin albo lepiej, to jeszcze pewnie umrze gdzieś po drodze. Posralo ich w tym sklepie. #liroymerlin ##!$%@?
  • 788
  • Odpowiedz
25 kg wory


@Vilyen: jak masz szefa janusza to kupi 40 bo pare groszy taniej ¯\_(ツ)_/¯
Also jezeli płacisz 600zł za samo wniesienie a typ na pewno nie dostaje wiecej jak 15zl za godzine to #!$%@? niezle xD
  • Odpowiedz
@polutt: no przecież napisałem, że wylewka "w stanie powietrznosuchym (po stwardnieniu)" a ci dalej swoje.
Wylewka na gotowo według polskich norm waży 21kN/m3 czyli 2100kg/m3 (PODKREŚLAM METR SZEŚCIENNY).
Teraz przemnóż sobie razy grubość wylewki i masz ciężar na 1m2 powierzchni
  • Odpowiedz
@Majsterzyna

sprawdź sobie PN stosowaną w budownictwie "Obciążenia stałe. Obciążenia budowli" -> Tab. Z1-5 Gładzie, wyprawy, zaprawy -> Cementowa ->ciężar objętościowy w stanie powietrznosuchym (po stwardnieniu) 21kN/m3


21kN/m3 * 20m2 * 0,035m = 14,7kN

1kN = 100kg

14,7kN = 1470kg


No jakby nie liczyć to jest 1,5t


A teraz dodaj do tego piasek i wodę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 576
Uwaga. Przyjechało DWÓCH panów. Ale tylko jeden wnosi:P niezle mu idzie. Jest już 20 worków. Chyba właśnie zrobił sobie przerwę. Wrzucam fotę. Cześć worków jest na półpiętrze. @dzek: @brzytew: @aadm10: @Snurq: @DzikiChleb: @Blahblahaa: @trll: @black_fort: @Bubele: @dielel_: @fortySeven: @Dczewski: @fortySeven: @Chris_in_flames: @vCertus: @elementyzaskoczenia: @pogop:
Vilyen - Uwaga. Przyjechało DWÓCH panów. Ale tylko jeden wnosi:P niezle mu idzie. Jes...

źródło: comment_EtdUk7Cbho4Pyg4CcWSZWkKojEmudlFB.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 226
@Vilyen wnosiłem w listopadzie 55 worków po 25kg samopoziomu na 3 piętro... nie zazdroszczę gościowi.... tyle że ja to robiłem dla siebie A nie za minimalną xD
  • Odpowiedz
@Vilyen: to nie kierowca z liroja tylko firma zewnętrzna która ma podpisaną umowę z nimi i tnie koszty na wszystkim.
Powinnaś zadzwonić do sklepu i im powiedzieć, że chyba nie podumali wysyłając jednego gościa, zgłoszą to januszexowi który podnajmują.
  • Odpowiedz