Wpis z mikrobloga

2 miesiące temu wykopaliście znalezisko o moim samochodzie. Często nikt nie pisze co się dalej dzieje z samochodem a przychodzą tylko z prośbą o pomoc więc postanowiłem was poinformować.

Pokrótce:
*Samochód nieodzyskany
*Policja od momentu przyjęcia zgłoszenia o kradzieży przyjechała w ciągu 3 godzin. Lepiej powiedzieć chyba że widzisz kogoś z marihuanen to będą w 5 minut. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
*AC wypłaciło pełne 100% (miałem wartość fakturową od dealera, polecam brać do nowych samochodów)
*Policja... nadal nie umorzyła śledztwa. Komedia trochę bo 3 razy zmieniała sie osoba dopowiedziana za postępowanie a wszczęto je po...30 dniach. Tak, 30 dni leżało w zamrażarce ( ͡° ͜ʖ ͡°)
*Ubezpieczyciel PZU wypłacił pieniądze bez papieru o umorzeniu (ʘʘ) Wystarczyła rozmowa z policjantem który się tym zajmuje. Ubezpieczyciel nie robił żadnych problemów (trochę szok po tym co można przeczytać na wypoku).
*Straty dodatkowe to około 10.000 PLN. Brama/Sprzęt/akcesoria/wyposażenie
*W tym samym dniu znalazłem aukcje na allegro wystawiane z nowych kont. Pełne części japończyków, bez zdjęć tylko jakieś z neta. Kilka kont i ten sam numer telefonu zapisywany inaczej żeby google nie indeksowało. Aukcje w stylu ''wszystkie części mazd 3''. Częsci na telefon także no ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zgłosiłem to do znajomego policjanta. Okazuje się że większość tych aukcji to kradzione części z rożnych dziupli. Policja wie, ale nic z tym nie robi. Powód? Brak ludzi i za dużo roboty.

Czego mnie to nauczyło? Chować kluczyki w folie aluminiową i brać dobre AC z ochroną wartości fakturowej lub GAP jeśli leasing.

A i gdybym posłuchał się niektórych i kupił używany 2-3 letni samochód to bym dostał może 70-80% z AC. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

jeśli macie 15 minut i lubicie słuchać #!$%@? to jest fiilm https://youtu.be/HEfe83n0bho

wołam wykopujących #motoryzacja #samochody #honda
WujekRada - 2 miesiące temu wykopaliście znalezisko o moim samochodzie. Często nikt n...

źródło: comment_RLl8EOsBsgDSdw8aYJHlUlVsAN84wJnW.jpg

Pobierz
  • 240
  • Odpowiedz
@WujekRada: sluszna uwaga z tym żeby powiedzieć ze widzisz jak ktoś pali marihunaen zamiast mówić o kradzieży. Naprawdę wiele przypadków słyszałem ze #!$%@? mieli na poważne sprawy a na gownoakcje przyjeżdzają jak jakiś #!$%@? turbodron.
  • Odpowiedz
  • 5
A i gdybym posłuchał się niektórych i kupił używany 2-3 letni samochód to bym dostał może 70-80% z AC. ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@WujekRada gdybym wiedział, że się przewrócę to bym się położył
  • Odpowiedz
A i gdybym posłuchał się niektórych i kupił używany 2-3 letni samochód to bym dostał może 70-80% z AC. ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@WujekRada: dlaczego niby? Ja mam używany samochód w leasingu i mam gapa fakturowego, zwracają tak samo jak w przypadku samochodu nowego 100% wartości na fakturze.
  • Odpowiedz
@WujekRada: Chociaż odzyskałeś z AC - lepiej być w #!$%@?ę 10k niż ponad 100. A jak tam z Renault zadowolony jesteś? Co do kradzieży to u mnie jakoś 2 lata temu ukradli Hondę wartą 40k i niedawno E90 warte jakieś 30-35, więc już nic mnie nie zdziwi ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@WujekRada dzieki za ciag dalszy. Rzadko sie zdarza zeby ktos pisal co dalej. Ciesze sie ze dobrze sie skonczylo. Ciesze sie ze na swoja mysze AC wzialem widzac ten przypadek ()
  • Odpowiedz
Policja wie, ale nic z tym nie robi. Powód? Brak ludzi i za dużo roboty.


@WujekRada: to jak w tym dowcipie:

Na budowie Kowalski lata w te i z powrotem z pustą taczką.
Widząc to kierownik pyta:
- Co tak z tą pustą taczką latacie?
- Panie kierowniku - mówi Kowalski - taki #!$%@?, że nie ma kiedy załadować.
  • Odpowiedz
@tukanprise: Wiecie czemu nikt z tym nic nie robi? Bo chociaż kradzież jest moralnie zła, to z punktu widzenia ekonomii zbyt wielu na niej zyskuje

Kto zyskuje na kradzieży?
- oczywiście złodziej
- dziuple i mechanicy z dziupli
- producenci samochodów (bo jak komuś ukradli to dostanie ubezpieczenie i coś nowego kupi, a nawet jeśli z rynku wtórnego, to i tak ktoś kto sprzedaje na rynek wtórny, wcześniej kupił coś nowego)
  • Odpowiedz