Wpis z mikrobloga

Zdjęcia z wczoraj. Zawsze myślałem, że takie akcje to trochę taka jakby walka z wiatrakami. Niby robisz coś dobrego, ale przy skali problemu patrząc na cały świat, wydaje się, że to jeden wielki i nic nie znaczący ch*j. I to smutna prawda, człowiek sam świata nie zmieni, nieważne jak bardzo by chciał. Ale można zmienić niewielki kawałek. Tutaj wystarczyło 7 osób i pół godziny, żeby nazbierać 10 prawie pełnych (120L) worków śmieci i naprawić chociaż ten jeden niewielki kawałek, na którym ktoś kiedyś urządził sobie prywatne wysypisko śmieci. Powiem wam, że nie spodziewałem się że po wszystkim będzie aż tak #czujdobrzeczlowiek. Zachęcam was mirunki i mircy do podobnych akcji, im więcej nas będzie próbowało coś zmienić, tym większy sens będzie to miało. I może w końcu też dotrze to do tych bezmózgów jacy są #!$%@? nie dbając o własne otoczenie. Nie mówię nawet o tym, żeby każdy sprzątał po innych, bo to nie byłoby potrzebne, gdyby ludzie po prostu przestali śmiecić.

U nas w ekipie wystarczyło, że kumpel raz rzucił hasło, że fajnie byłoby coś takiego zrobić i kilka dni później było już po pierwszej takiej akcji, a za dwa tygodnie kolejna! Polecam ten stan :)

#szczecin #trashtag #przemysleniazdupy
wankiel - Zdjęcia z wczoraj. Zawsze myślałem, że takie akcje to trochę taka jakby wal...

źródło: comment_iTtvlUJonVOMN24XXEYEnkGphyMnKffY.jpg

Pobierz
  • 52
  • Odpowiedz
@wankiel Akcja słuszna, ale jak zauważyłeś to walka z wiatrakami. Dopóki się nie zmieni mentalności ludzi, nie będzie edukowalo na temat ekologii, segregacji a przy tym nie zachęcało i karalo - finansowo, to nic się nie zmieni.
  • Odpowiedz
I może w końcu też dotrze to do tych bezmózgów jacy są #!$%@? nie dbając o własne otoczenie. Nie mówię nawet o tym, żeby każdy sprzątał po innych, bo to nie byłoby potrzebne, gdyby ludzie po prostu przestali śmiecić.


@wankiel: #!$%@? dotrze. Przez kilka lat na wiosnę sprzątałem z terenu gdzie wyprowadzam psy (nie park) szkło. Średnio wychodziło 150-200 różnych butelek. Co roku to samo. W tym roku mam w dupie.
  • Odpowiedz
@pilot1123: weź nie namawiaj, bo zaraz ameby zaczną to robić i wrzucać tu jak to sam nie wypucował lasu, a tak naprawdę w czystym miejscu #!$%@?ł cały spółdzielczy śmietnik xD
@wankiel: Szacun!
  • Odpowiedz