Wpis z mikrobloga

Chciałbym:) waga się zgadzała :125g deklarowane a 130 zważone. Co nie zmienia faktu ze opakowanie to robienie idioty z konsumenta.
Co nie zmienia faktu ze opakowanie to robienie idioty z konsumenta.


@tees3r: a nie jest ono wypchane powietrzem głównie żeby chipsy się nie rozwaliły w transporcie ?
@tees3r: możesz nawet w worku kupić 100g. Masz na opakowaniu skład, gramaturę, termin przydatności i inne. Po to są te informacje by skorzystać.

Opakowanie mają jakie chcą, jak dostajesz wagowo ile chcesz to o co Ci chodzi? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@suluf: tak myślę. Tutaj chodzi o to, że chipsy to może ze 30% objętości opakowania. Jakoś nie chce mi się wierzyć żeby konieczna była taka dysproporcja ale jeśli jest to do wytłumaczenia chętnie się zapoznam:)
@Hipokryta: chodzi o to, że takie podejście to sugerowanie czegoś innego. Chipsy są bardzo lekkim produktem i myśle, że nie tylko mi bardzo trudno ocenić po wadze jakiej ilości można się spodziewać. Oczywiście sprawdziłem i deklarowana waga się zgadzała ale niesmak pozostał. Chodzi też o to, że wdg mnie w skali makro takie podejście powoduje ogromne straty bo ludzie zamiast poświęcać swoją energię na to co ważne muszą czytać to co
@tees3r: Wiem, to nie jest łatwe na początku i sam nie wiem jakie to są powody czemu tak robią. Niestety ale z chipsami trzeba patrzeć na wagę opakowania i cenę za kilogram, bo ostatnio Lays podrożały ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Głupie ale pewnie specyfika czipsów.