Wpis z mikrobloga

Uważacie, że po pierwszym roku studiów staż/praktyki to dobry pomysł?

#finanseirachunkowosc here, sporo znajomych z roku mówi że składa CV do różnych korpo, żeby przez wakacje zdobyć doświadczenie. Wiadomo, ja też chcę wybrać się do pracy, ale nie przyszłoby mi do głowy, że przyjmą mnie do jakiegoś, powiedzmy, biura rachunkowego już po pierwszym roku, chyba że miałabym zajmować się kserowaniem i robieniem kawy XD
Napiszcie Mirki kiedy wy zaczynaliście swoje praktyki albo jak zapatrujecie się na takich kandydatów jako pracodawcy.

#praktyki #staze #praca #pracbaza #fir #finanse #rachunkowosc #studia #studbaza
  • 9
  • Odpowiedz
@paprykarzszczecinski: tak, jak najbardziej, nawet po pierwszym roku - nie będziesz robić nie wiadomo czego a liźniesz rzeczywistości i nie zdziwisz się po 3,5rocznych studiach że cały #!$%@? wykłada się na uczelni
  • Odpowiedz
@paprykarzszczecinski przecież do korpo nie musisz niczego szczególnego umieć, często wystarczy że znasz angielski i umiesz włączyć komputer. Reszty Cię nauczą. U mnie w #pracbaza pracują zarówno ludzie świeżo po studiach jak i studenci, czasem nawet dzienni, bo mamy dość elastyczne godziny pracy.
  • Odpowiedz
@paprykarzszczecinski: Zdziwiłbyś sie jak dużo studentów po 1 roku trafia do księgowości i prowadzi samodzielnie księgi rachunkowe xD Przede wszystkim jeśli celujesz w księgowość to idz do biura i popraktykuj - nie będziesz parzyć kaw tylko predzej wbijać faktury do programu księgowego, sprawdzać rejestry - to może robić każdy debil i marnotrawstwem byloby abyś parzył kawe w biurze rachunkowym - i Tylko pamietaj ze takie praktyki powinny trwać jak najdłuzej -
  • Odpowiedz