Wpis z mikrobloga

Potrzebuję kremu pod oczęta mocno nawilżającego i tez aby można było go położyć na powieki bez obowy, ze wypali mi gałki. Używałam Vinka na zmianę z Armanim, było ok, ale chcę czegoś innego. Zastanawiam się nad:

1. clinique all about eyes
2. kiehl's creamy eye treatment z avocado

Kiedyś miała próbkę tego pierwszego i był ciekawy, drugiego nigdy nie miałam, natomiast już kiedy zamówiłam taki dość popularny olejek z kiehls i okazał się dla mnie porażką. Czy ktoś miał i używał dłużej któregoś z tych kremów? A może macie coś naprawdę super sprawdzonego?

#rozowepaski #kosmetyki #mirabelkopomusz #uroda
  • 18
@lezkaniebieska: kiehls jest cudowny i wystarczy naprawdę mało nałożyć na palce, rozetrzeć w palcach (ma duzo olejku z awokado wiec jak od razu zaczniesz go rozprowadzać pod oczy to będzie niewypał) i później wklepać w okolice pod oczami, na noc tez nakładam go na powieki. Pięknie nawilża :)
@lezkaniebieska:1. Krem z Clinique zawiera takie szkodliwe substancje: Bronopol - Substancja sklasyfikowana, jako silnie uczulająca, wykazuje działanie alergizujące wysokiego ryzyka. Może uwalniać Formaldehyd, przez co działać toksycznie i rakotwórczo. Nie należy stosować go na uszkodzoną skórę.
Fenoksyetanol - Całkowicie zakazany do stosowania w przemyśle kosmetycznym na terenie Japonii. Niezalecany w produktach dla dzieci i kobiet w ciąży. Może działać drażniąco na skórę.
Disodium EDTA - konserwant podrażniający skórę

2.A ten z
Pobierz szakira_szakira - @lezkaniebieska:1. Krem z Clinique zawiera takie szkodliwe substanc...
źródło: comment_xUhaxugxea1xKuSVFEDO0kiBuLFWsaNK.jpg
@Elysium: Nie jestem żadnym eko-świrem a świadomym konsumentem. Co jest złego w tym, że chcę komuś polecić coś znacznie lepszego z dobrym składem i lepszym działaniem niż jakieś przehajpowane i niewarte swojej ceny kosmetyki? Zauważ, że nie napisałam 'wyrzuć to do śmieci, fuuuj, dziewczyno'. Nie wiem skąd w Tobie tyle jadu xD. Ty używaj czego chcesz, mi nic do tego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@szakira_szakira: phenoxyethanol nie jest zakazany w Japonii, ale ogólnie spoko, że zwracasz na to uwagę :) ja dość sporo siedzę w składach i też bym w życiu nie nałożyła donorów na skórę. Już nie wspomnę o tym, że wiele osób zapomina, że większość stosowanych form retinolu (retinol, retinyl palmitate) jest bardzo niestabilnych pod wpływem promieniowania UV i się rozpada i jest korelacja między wytwarzaniem komórek rakowych a aplikacją produktów z retinolem.
@lezkaniebieska: ja Ci polecę tanioszkę z Cosnature krem pod oczy z granatem. Fajnie nawilża i nie ma ani grama perfum, więc czasem smaruję nim delikatnie kąciki (nie wiem czemu mam czasem takie suche), pod to na noc kładę serum z be organic bo ma propanediol, więc też nieźle nawilża, ale nie na każdą noc bo w sumie to nadal promotor przejścia. A jak chcesz koniecznie któryś z tych co napisałaś to