Wpis z mikrobloga

Siemka Mirki! Mam AMD FX-8320E, podkręciłem sobie go do 4.0, przy bardziej wymagających zadaniach CPU się grzeje, chłodzenie nie daje rady. Podejrzewam, że muszę przeskoczyć na wodne i tu moje pytanie. Jakie TANIE wodne chłodzenie do tego CPU wybrać?

#informatyka #pcmasterrace
  • 15
@koorekk: @keton22: @Szala: Właśnie obawiam się, powietrzem może nie dać rady teraz standardowy wiatrak zapierdziela niemiłosiernie, a i tak potrafi sie grzać do 70*C (taką mam temp. bezpieczeństwa ustawioną). Oczywiście mogę się mylić jak mówicie, że dobre powietrzne wystarczy to cośtam znajdę  :)
@3mpty: Za cene noctuy mozna spokojnie kupic porzadne aio ktore ją przegoni wydajnoscia.
@keton22: zwykly masterliquid 120 lite w cenie grandisa 2 a jest od niego wydajniejszy co akurat nie jest jest trudne bo to dosc kiepski cooler nawet jak na coolery powietrzem.
Chlopaki moze przestancie w koncu powtarzac te bzdury o wyzszosci chlodzenia powietrzem i te o zawodnosci, glosnosci i wysokiej cenie zestawow aio? To sie juz dosc nudne
@3mpty: co wyglada podobnie? Chyba zartujesz. W stockowych na idle chyba jedynie. Wystarczy ze podkrecisz i dodasz obciazenie i wszystkie coolery powietrzne lacznie z noctua spadaja na dol tabeli.
Kupowac w obecnych czasach cooler powietrzny to kompletny bezsens. No chyba ze masz na wydanie 50-150zl na cooler to wtedy powietrzne chlodzenie to jedyne rozwiazanie.
@qura2222: Czy jeśli sprzedasz płytę, procesor i ram i dołożysz te 300-400 zł, które wydasz na chłodzenie to nie złożysz sobie komputera na Ryzenie 2200G? Myślę, że tak... Takie płyty z procesorem i ramem są na allegro w okolicy 1000 zł. Będziesz miał ciszej, chłodniej i nowocześniej.