Wpis z mikrobloga

@Anjay: Mnogość postaci, każdy może znaleźć ulubioną, każda z innym charakterem, rozterkami, motywacjami, mocami. Filmy się przeplatają fabularnie i nawiązaniami. Duży hype szczególnie teraz, bo to pierwszy taki event filmowy, który łączy w jedno tyle bohaterów.
Fajnie się patrzy jak się okładają po ryjach, bo ile można oglądać napakowanego Rambo.
@Anjay: w stanach wielu ludzi jara sie komiksami, na np. reddicie jak zobaczysz fotki z comic conow to tam sa cale tabuny wiary. a tak ogolnie no to sa po prostu filmy akcji z dobrymi efektami, do tego znanymi aktorami. ja np. ogladam bo obejrzalem ich juz tyle, ze w sumie rownie dobrze moge dokonczyc ( ͡° ͜ʖ ͡°)

a co do tego, ze to proste kino...
@Anjay: nie każdy ma ciśnienie na ambitne kino ¯\_(ツ)_/¯ ja słucham niepopularnej muzyki,czytam niepopularne książki (taki #plateksniegu), a film lubię obejrzeć taki, żeby był ładny i estetyczny, nudzą mnie okropnie wielkie produkcje spod szyldu "awangardowe kino dla koneserów". No nie, wolę obejrzeć tego Marvela, czasami obejrzę coś "lepszego" (lubię np. "Magnolię" czy ostatnio oglądałam ciekawy dramat o reinkarnacji, nie pamiętam tytułu) i spoko, ale jakbym miała wybierać między "ghost in
@Anjay: Podobają mi sie filmy z superbohaterami bo:
- w przeciwieństwie do zwykłych filmów walka toczy się o losy świata a nie o chlip chlip życie jakiegoś anona czy tam rodzinki.
- w przeciwieństwie do zwykłych filmów/realnego świata akcja dzieje się w w fajnych miejscówkach, są ładne widoki, efekty przyciągają bardziej niż PASSAT IGŁA 110 000 KM PRZEBIEGU 1.9TDI OKAZJA za 5 tysięcy złotych.
- sami bohaterowie to mega ciekawe postacie,
@savanna: Nie ma nic złego w odmóżdzających akcyjniakach ale filmy Marvela to jest ewenement. Tak głupie i naiwne że chyba tylko 13 latek może powiedzieć że to jest dobre (taki jest zresztą target bo to na podstawie komiksów). Do tego efekty wcale takie dobre nie są bo wylatuje połowa ciekawych rzeczy przez PG13. Identyczne trailery, idiotyczne fabuły, brak spójności. To są dzieła urągające ludzkiemu rozumowi
@drzuo: ty tak sądzisz i spoko, ja myślę inaczej. Lubię w tych filmach tę totalną przewidywalność, te same kolorowe obrazki i zwykle podobną fabułę. Nie upieram się, że są to dobre filmy, ale też nie rozumiem tego problemu z tym, że ktoś CHCE to oglądać. A jeśli myślisz, że komiksy są tylko dla dzieci to gruuuubo się mylisz. Ja nie przepadam, niebieski ma kolekcję wartą teraz sporo kasy, jakieś rzadkie wydania,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 24
@Anjay: już tłumaczę. Filmy te są przemyślane od początku do końca, nic tam nie jest przypadkowe. Wpisz sobie choćby w youtube dlaczego te filmy są pomarańczowo-żółte. To co widzisz to efekt pracy wielu, najlepszych na świecie specjalistów, ktorzy pracują, alby stworzyć taki film, który zarobi jak najwięcej pieniędzy. Film, który będzie jak najprzyjemniekszy do oglądania. Począwszy od fabuły i budowanie akcji (obczaj, że te filmy mają zawsze podobny schemat, najpierw dość
@Anjay: kiedyś też się zastanawiałem jaki jest fenomen marvela, disco polo i polskich komedii, a potem stwierdziłem, że #!$%@?, nikt mnie do oglądania, słuchania nie zmusza, więc niech robi co lubi. Takie podejście sprawia, że nie znajdziesz odpowiedzi na nurtujące pytanie, ale będzie Ci się żyło lżej :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Anjay:
https://youtu.be/NXrIMXNh1qs

Tu przykladowy film o kolorach, o którym wspomniałem, jest ich więcej oczywiście, bardziej mi chodzi o pokazanie, że za tymi filmami stoi dużo realnej, twardej wiedzy.

Podobnie jest z muzyką i słynne 4 akordy. Są tzw. alikwoty (chyba bo się na tym nie znam za bardzo), dzwięki, które się po prostu przyjemnie słucha i okazuje się, że są one wykorzystywane zarówno w muzyce klasycznej jak i disco polo. Nie
@dlolb nie miałem na myśli jedynie Black Panther. Animowany Spider-Man wygrał za Najlepszy Film Animowany, a to i tak sukces, patrząc na to, że głównie ostatnio wygrywał Disney/Pixar