Wpis z mikrobloga

  • 268
Ktoś jest mi w stanie opisać fenomen tych wszystkich filmów marvela? Przecież dla mnie to jest najprostsze kino jakie może być. Jest dobry i zły gostek kiedy wszystko wskazuje, że zło zwycięży to nagle kot sra na dywan i koniec końców znowu dobrzy górą. Wszystko przy akompaniamencie wybuchów i innych efektów specjalnych. I tak co film xd

#film #marvel
  • 49
  • Odpowiedz
  • 1
@Anjay wiesz, że filmy ogląda się czasem dla tego jak wyglądaja, a nie tego o czym mówią? A te wyglądają fajnie. No i są śmieszne czasem. I w ostatnich Avengersach zły wygrał, więc nie masz racji :D
  • Odpowiedz
@Anjay: uwaga podaje hasło: EFEKTY SPECJALNE

Poza tym mają taką promocję i wszyscy zagranico się tak jarają (w sumie nie dziwne bo w USA te komiksy naprawde wychodziły), to Polacy też czemu nie - przecież ściągamy z zachodu wszystko bo zachód taki fajny ą ę
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@3Jet: akurat animowany spider man to też werjsa nieoryginalna tylko "diverse" ;) a tak zupełnie serio, to bardzo dobry film był, wiec cofam, zaczynąją powoli dostawać oscary, czyli już nawet mainstreem zaczyna dostrzegać kunszt w tych filamach, nie tylko niską rozrywkę
  • Odpowiedz
Doskonale o tym wiem. Byłem ciekawy fenomenu Avengersów dlaczego po prostu jeszcze się "nie przejadły" ale wiem już, że skutecznie wypełniają niszę w kinematografii ;)


@Anjay: chyba Spielberg powiedział o filmach o superbohaterach, że "zaraz się znudzą".

Jednak mnogość bohaterów, ich motywacji i celów jest tak ogromna, że to jest materiał na wiele lat. Do tego wiele z tych postaci jest bardzo mocno zakorzenionych w popkulturze, ja na przykład wychowałem się na animacjach WB i innych z Batmanem, Spidermanem, Transformersami i chętnie oglądam ich filmowe
  • Odpowiedz
@Anjay: Na te filmy się głównie przychodzi żeby się odmóżdżyć i pooglądać efekty specjalnie, a takie filmy jak widać się bardzo przyjmują. Czasem odchodzą od takiej kompletnej sielanki, The Punisher jest naprawdę solidny jak na serial o "superbohaterze". Jeszcze wyróżnia się Legion, ale tam już pod kompletną psychozę poszli i nie wiadomo co się za bardzo dzieje przez większość czasu bo udziwniają go jak mogą.
  • Odpowiedz
@dlolb: ja na przykład do kina mało chodzę, i mało filmów z tego uniwersum widziałem (może pierwsze ironmany). myślisz, że jest szansa zachwycić się tymi filmami nie oglądając ich w kinie, kiedy też mam myśli "w sumie to czemu jest to tak popularne", czy raczej polecasz koniecznie do kina?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Dawidk01: moim zdaniem w kinie dużo zyskują, bo nie oszukujmy się to są filmy, gdzie obraz i dzwięk mają duży wpływ na ogólny odbiór, ale też bym nie przeceniał magi kina. Przecież w dzisiajszych czasach mnóstwo ludzi ma dobry i w domu. Aczkolwiek powiem szczerze, że ostatnio na hbo cos tam leciało i jeszcze z dubbingiem i nie mogłem zdzierżyć, coś mnie odrzucało. Jest jednak w kinie coś takiego, że
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Anjay: chyba Spielberg powiedział o filmach o superbohaterach, że "zaraz się znudzą".


Jednak mnogość bohaterów, ich motywacji i celów jest tak ogromna, że to jest materiał na wiele lat. Do tego wiele z tych postaci jest bardzo mocno zakorzenionych w popkulturze, ja na przykład wychowałem się na animacjach WB i innych z Batmanem, Spidermanem, Transformersami i chętnie oglądam ich filmowe kontynuacje.

@geuze: to nie jest takie proste wcale
  • Odpowiedz