Wpis z mikrobloga

szwedzki w Szwecji? Łot de faaak.


@jezely_pan_pozwoly: prosta sytuacja - przyjezdni się uczą, a jednocześnie lokalsi się nie uczą albo uczą różnych ¯\_(ツ)_/¯ Sam, jak mieszkałem za granicą, to uczyłem się języka kraju, w którym jestem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@DanielAquarius: Nie wiem, w sumie zaskoczyła mnie popularność hiszpańskiego w Polsce, obstawiałbym że drugi będzie niemiecki. No ale w grafice chodzi chodzi tylko o duolingo, a nie ogólną naukę języków.
  • Odpowiedz
@the_olson: zależy od tego, na ile poważnie podejdziesz do tematu. Włoski poznałem w stopniu wystarczającym, aby móc dogadać się z nimi dogadać. Nauka wygląda u mnie tak, że robię kilka lekcji dziennie, zapisując nowo poznane zwroty i słówka do zeszytu, aby je sobie utrwalić. Robiłem też podejście do koreańskiego, ale mimo poznania alfabetu to i zasad fonetyki, to nie jestem w stanie wydobyć z siebie wielu głosek, więc chyba nic
  • Odpowiedz
A co ten hiszpański taki popularny?


@DanielAquarius:

1. To jeden z popularniejszych języków na świecie - mówi nim prawie cała ameryka południowa + hiszpania
2. Angole/Amerykanie najczęsciej wybierają go jako drugi język, bo przecież angielski już znają.
3. Podejrzewam, że w krajach północnych ten język jest tak popularny na Duolingo ponieważ w rzeczywistości to nie jest drugi, ale trzeci język, którego ludzie się uczą. Tam poziom angielskiego jest bardzo dobry
  • Odpowiedz